25 вересня у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбувся майстер-клас в рамках акції «Оберіг для захисника». Це третій захід, що проходить за участі майстринь Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», керівницею якої є заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова. Акція відбувається за підтримки директорки бібліотеки, заслуженої журналістки України Інги Хоржевської.
Перша зустріч любительниць рукоділля відбулася з нагоди Дня Конституції України, другу – присвятили Дню Незалежності України. І ось цього разу приводом для виготовлення оберегів для воїнів став День захисників і захисниць України, який цього року відзначається 1 жовтня.
«Робимо це для тих наших воїнів, які боронять нашу країну сьогодні…Таким чином намагаємося подарувати частку душі, приємних емоцій людям, які у неймовірно складних умовах сьогодні перебувають на фронті», – наголосила Інга Хоржевська.
Масштабна підготовка тривала більше місяця. Ця зустріч була присвячена розпису гільз. Патріотичні браслети, купа смаколиків від небайдужих жінок із волонтерської організації «Шалені бджілки», брелоки для ключів, ляльки-мотанки з ладанками й молитвами, іграшки – перелік оберегових подарунків, зроблених турботливими руками миколаївських майстринь для наших воїнів, доволі великий. Свій внесок зробили й учні міських закладів загальної середньої освіти та мистецьких закладів. До міських рукодільниць приєдналися також мисткині з Грейгового, які привезли силу-силенну дитячих малюнків.
«Таких оберегів на фронті військові потребують все більше й більше… Кожен захисник уявляє, що його дитина малювала малюнок. Або дружина виготовила янгола-охоронця. Наші майстрині під час творчого процесу звертаються з молитвами до Бога, у церквах освячують виготовлене. Аби у такий складний час обереги по-справжньому працювали», – зазначає Валентина Кривцова.
Готові вироби вже найближчим часом будуть відправлені на фронт. А зустрічі в рамках акції «Оберіг для захисника» триватимуть! Разом – до Перемоги!
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380044476_1360950037819891_5858562522738277962_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380054304_1360945007820394_690476445039720334_n-450x300.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380064022_1360945107820384_2778932555698135176_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380069762_1360948694486692_2812915158440449666_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380078509_1360948857820009_5408318904457588663_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380099663_1360948921153336_380917066686175128_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380121864_1360945384487023_6323092347992659228_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380126949_1360949027819992_900744413285507726_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/381665400_1360950014486560_5936227674667228642_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/382076878_1360949934486568_7971227860819240922_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/382089425_1360945511153677_5828312732816250142_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/382097218_1360945354487026_5888398313095944129_n-450x339.jpg)