Цікаві постаті: миколаївцям презентували виставку «Від історії до мистецтва», присвячену пам’яті головного редактора радіо «Миколаїв» Ігоря Матвєєва

Цікаві постаті: миколаївцям презентували виставку «Від історії до мистецтва», присвячену пам’яті головного редактора радіо «Миколаїв» Ігоря Матвєєва

29 жовтня у бібліотеці-філії №12 Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького відкрилась виставка «Від історії до мистецтва». Експозиція присвячена пам’яті цікавої особистості нашого міста – Ігоря Матвєєва.

За освітою він був історик, редактор-за професією, а за покликанням – художник і селекціонер. А також- інтелігентна людина, мудрий керівник і наставник. Митець залишив про себе лише душевні спогади й творчий спадок у вигляді колекції самобутніх полотен, на яких відбито прагнення вже зрілої людини пізнати цей світ через красу мистецтва. Ігор Матвєєв протягом майже 20 років очолював редакцію радіо «Миколаїв». У 68 років пішов на заслужений відпочинок і за 2 роки намалював більше двох десятків картин. Для виставки Тамара Матвєєва, дружина  художника,відібрала дев`ять аматорських полотен.

Спеціальної мистецької освіти Ігор Михайлович не мав, а сюжети народжувалися десь глибоко у свідомості й поступово проявлялися на полотні, гармонічні та своєрідні. Картини не схожі одна на одну, тому що кожного разу – це пошук самого себе, пізнання принципів гармонії кольору та світла.

На захід завітали рідні, друзі й колишні колеги Ігоря Матвєєва. Ділилися спогадами та враженнями. Чоловік вміло давав раду всьому, за що брався. Свого часу з приходом пана Ігоря на радіо «Миколаїв» творчий рух редакції набув структурованості й цілеспрямованості. Талановитий керманич тоді згуртував біля себе команду молодих, амбітних та енергійних спеціалістів. Про це нагадав Андрій Тюренков, який тривалий час працював в редакції під керівництвом Ігоря Матвєєва, а потім замінив його на посаді головного редактора радіо «Миколаїв».

Творчо пан Ігор підходив і до свого улюбленого дітища – дачі. Там він вирощував понад 20 сортів томатів, за що сусіди по-доброму називали його «Мічурін».

Людина живе доти, доки про неї згадують. А ще не втрачають інтерес до творчого спадку, який вона залишає по собі. Переглянути експозицію виставки «Від історії до мистецтва» та ще більше зануритись у філософію мудрої й непересічної особистості можна протягом місяця за адресою: пр. Миру, 25-А.

Бажаємо приємних вражень!