Берегиня роду… Яка глибина криється у цьому сполученні слів! Українська ментальність із покоління в покоління зберігає шану й повагу до цього сакрального явища. Тут мудрість і любов, минуле й майбуття злилися воєдино…
Інна Кушніренко більше 8 років досліджує й зберігає основи творення традиційної ляльки-мотанки. Майстриня, занурюючись у таємниці старовинного мистецтва, самовіддано відроджує його у своїх роботах. Крок за кроком вона, наша сучасниця, опановує закладені пращурами канони для створення оберегових, обрядових та ігрових «мотанок», що завдяки невідомій нам силі ніби оживають у її руках. І хоча кожна з ляльок має свою, окрему історію, усі вони наповнюють цей світ добром, благополуччям і захистом від усього лихого. А ще своїми виробами Інна Кушніренко наче проголошує всьому світові, що на Півдні Україні живуть люди, які шанують пам’ять дідів-прадідів. Адже ляльки-мотанки майстрині, мандруючи далеко за межами Батьківщини, незмінно стають окрасою міжнародних і всеукраїнських виставок, зберігаються у фондах багатьох краєзнавчих музеїв України, експонуються у численних лялькових проєктах.
«Із початком повномасштабної війни мисткиня багато переосмислила у своїй творчості. Єдиним важливим для неї було і залишається одне питання: «Чим я особисто можу наблизити жадану Перемогу?». Відповіддю на нього і з’явився авторський проєкт «Весна 2022», завдяки якому народився ще один вид мотанки – «бойова» лялька Миколаєва, в якій втілено ідею непохитності України та героїзму і стійкості нашого міста», ‒ розповідає голова культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.
Берегиня-мати, яка непохитно стоїть на сторожі своїх дітей, є величним символом Життя. Ніякій силі не підвладно знищити цю основу основ. І які б напасті не приходили на нашу землю, вони лише загартовують незламність українського духу! Так було, і так буде! Все буде ‒ Україна!
На світлинах ‒ роботи Інни Кушніренко.
Зображення запису ‒ Інна Кушніренко, миколаївська мисткиня.