18 січня у Тернівському будинку культури пройшло старовинне обрядове болгарське свято «Бабин день» або «День баби-повитухи». Традиції святкування збереглися до наших днів не лише в Болгарії, а й в Україні.
Особлива роль повитухи відома ще з трипільських часів. Така жінка прирівнювалася до жриці й була найповажнішою у громаді, до неї прислухалися та зверталися у разі потреби.
Працівники бібліотеки-філії № 11 Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Централізованої бібліотечної системи для дорослих міста Миколаєва разом із завідувачкою Тетяною Скуратовою підготували дуже цікаву театралізацію обрядового дійства, де баба-повитуха зустрічала молодих дівчат. Чудовою окрасою свята стали запальні пісні у виконанні художньої керівниці закладу Ганни Вавілової.
На заході були присутні мешканці мікрорайону Тернівка та батьки вихованців будинку культури, які насолодились різними смаколиками, піснями та навіть стали у коло запального болгарського танцю «Хоро».
Шануймося на кращих традиціях наших пращурів!
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya_viber_2024-01-19_09-37-45-002-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya_viber_2024-01-19_09-37-45-315-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya_viber_2024-01-19_09-37-45-533-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya_viber_2024-01-19_09-37-46-601-450x600.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya_viber_2024-01-19_09-37-48-697-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya_viber_2024-01-19_09-37-53-214-450x444.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya_viber_2024-01-19_09-37-44-544-1-450x600.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya_viber_2024-01-19_09-37-44-775-450x600.jpg)