06 серпня 2023 року у Дитячому Містечку «Казка» пройшла десята програма проєкту «Кольорові тижні з рідною мовою». Заключний тиждень циклу був присвячений шоколадному кольору та мав назву «Шоколадний дощ іде, літо і тепло веде».
Центральна міська бібліотека ім. Ш. Кобера і В. Хоменка зустрічала миколаївців та гостей міста яскравими «смачними» локаціями. Усі бажаючі поринули у світ шоколадних ребусів та мовних ігор разом з інтелект зупинкою «Дивовижний світ шоколаду». Поряд, на арт-паркані «Малюємо смаколики» юні художники втілювали свої кулінарні фантазії на папері за допомогою олівців та фломастерів. Найбільше учасників сьогодні зібрав яскравий майстер-клас «Паперові кулінарні саморобки», де діти весело провели час, створюючи свої улюблені солодощі. А поціновувачів більш спокійного відпочинку зустрічала літературна «дегустація» під назвою «Смачне читання» з підбіркою тематичної літератури для усієї родини. Наймолодших учасників, як завжди, чекав ігровий майданчик «Карамелька запрошує!». Яскравих кольорів усім присутнім додав аквагрим.
Незабутні враження та море позитивних емоцій переповнювали сьогодні глядачів заключної програми циклу «Шоколадний дощ іде, літо і тепло веде». Інтерактив був дуже насичений. Гості свята з радістю брали участь у різноманітних іграх, розв’язували загадки та ребуси, а також проявляли свої знання у мовних змаганнях. Для дітей організатори програми підготували цікаві та корисні подарунки, і батьки із задоволенням допомагали дітям, підтримуючи їх оплесками.
На заключній програмі проєкту зібралися разом і лідери всіх кольорових тижнів. Переможці брали активну участь у святі. Вони із захопленням допомагали проводити ігри, загадували загадки учасникам, отримавши від організаторів на згадку про участь у проєкті «Кольорові тижні з рідною мовою» захопливі розвиваючі ігри «Ерудит».
Бурхливими оплесками гості заходу зустріли також і переможців онлайн-челенджу «Моє кольорове відкриття». Цієї неділі ними стали Марк та Аліса Крекотень. До фінальної неділі тижня брат із сестрою підготували відео з віршами про шоколад, світлини з власними поробками та колаж на тему створення шоколадних смаколиків.
Переможці отримали від партнера проєкту Товариства з обмеженою відповідальністю «Саус Груп» картку Дитячого містечка «Казка» з бонусом на суму у 600 гривень для відвідання атракціонів. Подарунком від Миколаївського зоопарку стало запрошення на безкоштовну прогулянку та книга «Зоопарки України під час війни». А Миколаївський міський палац культури та урочистих подій підготував подарунок – книгу «Живлюща сила Ємигії» із серії «Літературна антологія Миколаївщини». Вітаємо Марка та Алісу з успішною участю у проєкті.
Святкового настрою присутнім додали й творчі номери від:
- Рената Каражея, Кіри Гашицької та Анастасії Бєлібової – вихованців зразкового вокального колективу «Талант», Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний» (керівниця Катя Лелека);
- Анастасії Братащук – солістки «Народного художнього колективу» гуртка сольного співу «Престиж» (керівниця Тетяна Табакар);
- вихованців танцювального колективу «Максимум» Великокорениського будинку культури (керівник Інна Тараненко);
- Cheer club “AmVerL Dance Company” команди “The best”, (керівниці Анастасія Торбенко та Єлизавета Юркевич);
- колективу сучасної хореографії «Flash-point» Тернівського будинку культури (керівниця Світлана Уманець).
Подяки від організаторів за підтримку і допомогу в проєкту отримали: компанія ТОВ «Саус Груп» на чолі з його директоркою Анастасією Червоною, інтернет-видання «Миколаївська правда», БУ ММР культурно-ігрового комплексу «Дитяче містечко «Казка».
Найактивніші колективи, вихованці яких надавали зустрічам яскравості своїми запальними виступами, також були заохочені солодкими подарунками від організаторів проєкту, подарунками від партнерів.
Дипломом за нестримне прагнення до вершин хореографічної майстерності та активну участь у культурно-освітньому проєкті «Кольорові тижні з рідною мовою» нагороджені:
– колектив сучасної хореографії «Flash-point» Тернівського будинку культури (керівниця Світлана Уманець);
– хореографічний колектив «Золотий колосок» Тернівського будинку культури (керівниці Олена Служенко та Анастасія Кравцова);
Дипломом за високий професіоналізм, самовідданість інструментальному мистецтву та активну участь у культурно-освітньому проєкті «Кольорові тижні з рідною мовою» нагороджено:
– інструментальний ансамбль під керівництвом Андрія Криворучка .
Дипломом за високий професіоналізм у справі вокальної майстерності та активну участь у культурно-освітньому проєкті «Кольорові тижні з рідною мовою» нагороджено:
– «Народний художній колектив» гурток сольного співу «Престиж» Будинку творчості дітей та юнацтва Інгульського району (керівниця Тетяна Табакар);
– зразковий вокальний колектив «Талант» Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний» (керівниця Катя Лелека).
Дипломом від організаторів та подарунком від партнерів проєкту за надихаюче художнє оформлення інтерактивних локацій програми «Мова – це пісня» культурно-освітнього проєкту «Кольорові тижні з рідною мовою» нагороджено колектив бібліотеки для дітей №5 ЦМБ для дітей ім. Ш.Кобера і В.Хоменка. Нагороду отримала головний бібліотекар Алла Порошина;
Дипломом від організаторів та подарунком від партнерів проєкту за креативність у справі патріотичного та естетичного виховання дітей на локації «АРТ-ПАРКАН» культурно-освітнього проєкту «Кольорові тижні з рідною мовою» нагороджено керівницю арт-студії «Берегиня» Анну Кардивар.
Кращими ведучими концертно-ігрових програм проєкту визнано завідувачку відділу обслуговування ЦМБ для дітей імені Шури Кобера і Віті Хоменка Анну Маркову та головного бібліотекаря ЦМБ Ірину Ярошевську. Дипломи та запрошення від Миколаївського зоопарку в подарунок отримала Анна Маркова!
Кращою патріотичною грою проєкту визнано гру «Рушник єднання». Диплом від організаторів та подарунок від партнерів отримала завідувачка відділу обслуговування ЦМБ для дітей імені Шури Кобера і Віті Хоменка Анна Маркова.
Це була одна з найдинамічних та насиченіших програм за всі 10 тижнів. Проте прекрасні мелодії від оркестру Дитячої музичної школи №8 під керівництвом Андрія Криворучка поступово занурили гостей заходу у світ музичної гармонії. На вільній сцені авторські інтерпретації джазових українських і світових хітів подарувала шанувальникам музики родина Криворучків: Андрій Борисович (гітара) ‒ директор ДМШ №8, наразі служить у лавах Національної гвардії України; Поліна (скрипка, ударні) ‒ учениця ДМШ №8; Софія (бас-гітара) ‒ студентка Миколаївського фахового коледжу музичного мистецтва.
Друзі, проєкт мовних інтерактивів добіг до кінця. Це були неперевершені тижні, наповнені яскравими емоціями та чудовими подіями. Шануймо рідну мову, спілкуємось вільно українською, пізнаваймо разом в ній нове та незвідане і до нових зустрічей!