Захоплення, або справа до душі… Як часто саме у цей вир пірнає людина з бажанням врятуватися від буденності чи складних випробувань життя. І, на диво, результат не примушує довго очікувати ‒ у очах з’являється блиск, стає більш відчутним присмак навколишніх подій…
Зінаїда Мазур народилася у 1952-му році. У п’ятнадцять років з родиною переїхала до Миколаєва, і більшу частину свого життя ‒ понад 30 років ‒ присвятила професії маляра-штукатура.
Після виходу на пенсію жінка несподівано захопилася вишиванням. На той час пані Зінаїду дуже надихали колоритні пейзажі, зображення тварин та цікаві сюжети. Іноді серед її вишитих виробів траплялися й стримані монохромні силуетні роботи.
«Нині майстриня полюбляє вишивати хрестиком, але вона також майстерно володіє технікою гобеленового шву та вишивкою бісером. Завдяки цьому з’явилися нові роботи: іменні ікони, серветки, скатертини, рушники та різноманітні сувеніри. На сьогодні у творчому доробку Зінаїди Мазур майже 60 вишитих робіт нитками та понад 30 ‒ бісером. А з 2016-го року вишивальниця почала активно брати участь і у виставковій діяльності. Вона плідно співпрацює з багатьма бібліотеками-філіями ЦМБ імені М.Л. Кропивницького: організовує цікаві майстер-класи, творчі зустрічі, презентує свої роботи. Її знають, як талановиту майстриню та постійну читачку бібліотек», ‒ розповідає голова Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.
У 2019-му році пані Зінаїда стала підтримувати також і благодійну діяльність. Мисткиня не залишється ніколи осторонь чужої біди і підготувала свої вишиті роботи, аби зібрати кошти на лікування дитини. Інші картини дитячої тематики майстриня подарувала обласній дитячій лікарні.
Під час війни Зінаїда Мазур залишилася у Миколаєві. Жінка продовжує натхненно займатися творчістю, розвиватися, відкриваючи для себе нові форми. Так, нещодавно у її творчому доробку з’явилися роботи, вишиті в техніці ізонитки або нитяної графіки. А ще ‒ вона залюбки вив’язує рідним і близьким теплі речі, щоб зігріти й відвести біду ‒ подалі від родини і від своєї країни. Так і буде! Разом ‒ до Перемоги!
На світлинах ‒ роботи Зінаїди Мазур.
Зображення запису ‒ «Зимова казка», вишивка, акрил.