10 років життя миколаївський краєзнавець Валерій Коба присвятив підготовці й збору матеріалу для видання обсягом 812 сторінок. Близько ста людей, закоханих у в історію рідного Миколаєва, допомагали авторові у цьому процесі. Тому презентація книги «Борщ з бичками: народна історія Вітовсько-Богоявленського краю», що відбулася ввечері 18 лютого у Центральній міській бібліотеці імені М.Л. Кропивницького, стала визначною подією не лише для жителів Корабельного району Миколаєва, а й усіх поціновувачів історії Північного Причорномор’я. «Сьогодні вже неможливо відокремлювати сам Богоявленськ і сучасний Корабельний район від Миколаєва. Це єдине ціле… Головним акцентом моєї праці є те, що наша історія повинна нас об’єднувати, а не роз’єднувати», ‒ підкреслив під час спілкування з гостями заходу Валерій Коба.
Автор завдячує за професійну допомогу у створенні образу краєзнавчої енциклопедії видавчині Ірині Гудим. Співпрацею з унікальною особистістю, харизматичним дослідником історії Вітовсько-Богоявленського краю також дорожить і пані Ірина. Вона із впевненістю стверджує, що проєкту такого рівня протягом тридцяти п’яти років її діяльності не було.
Книгу, що надрукована накладом у сто примірників, Валерій Коба видав власним коштом. Згодом проєкт реалізувався за рахунок міського бюджету в рамках програми «Культура» для Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького та її філій. Сьогодні книга доступна читачам трьох бібліотек-філій ЦМБ ім. М. Л. Кропивницького ‒ №17, №18, №10 та безпосередньо користувачам читальної зали Центральної міської бібліотеки імені М. Л. Кропивницького.
Наразі співпраця триває, і Валерій Коба та Ірина Гудим розробляють вже друге, доповнене видання. До нього буде включено історію декількох населених пунктів сучасного Вітовського району Миколаївської області. Валерій Коба розмірковує і над книгою, присвяченою Героям-визволителям часів Другої Світової війни, що створюється у співавторстві з краєзнавцем Миколою Пономаренком. У розробці також і серія листівок історії Богоявленська.
Вітаємо миколаївців з появою цікавого джерела з історії рідного краю! Бажаємо автору натхнення у реалізації майбутніх задумів і проєктів!