23 грудня 2021-го року в Дитячій художній школі міста Миколаєва відкрилася щорічна виставка новорічного дизайнерського оформлення. Традиційно всі роботи для таких експозицій об’єднуються однією спільною тематикою. Цього року дизайнерське оформлення закладу до свята Нового року експонується під назвою «ДивоІндія». За Східним календарем символом 2022-го року є Водяний Тигр. Саме він і надихнув на художню творчість дітей, які працювали над святковим оздобленням улюбленої школи. Цієї зими новорічна тема робіт юних митців тісно пов’язана з гарячим, сонячним, колоритним мистецтвом Індії. Розкішні святкові індійські тканини, розшиті намистинами, люстерками, стразами, гармонійно вплелися у декоративній основі оформлення закладу. «Минулого року це була Давня Греція з дивовижною фактурою, могнохромом і графічним рішенням. А цьогоріч ми вирішили пірнути у гру кольорів. Після стриманої Греції саме Індія співпала з нашим настроєм і подарувала феєрверк кольору!» – зазначила директорка Дитячої художньої школи Євгенія Кручиніна.
У експозиції представлено більше 300 робіт – гармонійно поєднаних тематичних колекцій, над якими працювали учні і викладачі. Головною окрасою виставкового вестибюлю є панно «Індійський тигр», виконане викладачем Русіновою Н. І. за ескізом учениці підготовчої групи Кіри Петрушкової (викладач Годулян І.Ю.). Воно несподівано і делікатно оздоблене блискучими новорічними жіночими прикрасами: намистом, сережками, татуажем, орнаментом. Декоративні кулі, кольорові тварини з пластиліну, етнічні індійські інсталяції занурюють глядачів у дивовижну атмосферу новорічного свята. На вході до закладу відвідувачів гостинно зустрічають великий Синій Слон і маленьке слоненятко. Вони теж дбайливо, з любов’ю створені викладачами закладу Гук О. В. і Карпюк В. М. за ескізом учениці 1-д класу Молчанової Мирослави. Гра яскравих кольорів, розкішний декор і люстерка відразу привертають увагу відвідувачів. Біля слонів – дві фактурні голубі ялинки, рясно прикрашені неоновими диво-зірочками і крихітними бірюзовими кульками. Зірочки – ексклюзивні, виготовлені з кольорової полімерної глини наймолодшими учнями ДХШ під керівництвом викладача Назаренко К. А. Доповнює святкову виставку етнічна колекція батиків учнів старших класів (викл. Годулян І. Ю.). Усі композиції написані на тканині на тему міфів Індії. Тут і двулика, багаторука синя богиня Кала, індійські тигри, безліч орнаментів, шита золотом тасьма, золоті монетки, паєтки та інше оздоблення. Надзвичайно цікавою є колекція дизайнерських робіт учнів з дротини (викл. Агхахова Н.В.). Повітряні образи індійських танцюристок, слонів, фантастичних рослин, храмів, прикрашених скляним намистом різного кольору, вражають розкішшю силуетів і фактур. «Наше завдання – навчити дітей своїми руками із простих речей створювати свято! Не обов’язково купувати дорогі прикраси, достатньо зануритися у вир фантазії. А як саме це зробити – це вже завдання дорослих. Ми їх вчимо бачити прекрасне у кожній деталі, найменшаій дрібниці, із чого зрештою і створюється наше життя!» – вважає Євгенія Кручиніна.
Гостей та учасників заходу привітали начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР Юрій Любаров, депутат Миколаївської міської ради, заслужений працівник культури України Володимир Топчій, голова ГО «Миколаївська обласна спілка жінок України» Таміла Бугаєнко, директор Миколаївського обласного художнього музею імені В.В. Верещагіна, заслужений працівник культури України Сергій Росляков.
Виставка «ДивоІндія» – складна за тематикою, цікава за різноманітністю матеріалів, копітка за виконанням та креативна за поєднанням різних фактур. Вона надзвичайно насичена кольором, радістю, світлом. Це – справжнє, зігріте теплом дитячих сердець передчуття величного свята. Виставкова експозиція триватиме протягом року. Якщо ви мрієте про дивовижний подарунок, що наситить незабутніми враженнями в очікуванні Новорічного дива, завітайте на Спаську, 20. Там на вас чекає неперевершений вибух емоцій і гарного настрою!