Протягом січня-березня 2020 р. творчим колективом ММПК «Корабельний» проведено одноосібно та в соціальному партнерстві понад тридцяти культурно-масових заходів, спрямованих на популяризацію народної творчості, національної української культури, утвердження ідей відкритості й доступності мистецтва для різних груп населення, а також з метою надання якісних послуг у сфері культури для задоволення потреб громадян у рамках реалізації їхнього права на безперешкодне проведення власного дозвілля.
Так, народні вокальні ансамблі «Океаночка» (кер. С.Реутов) і «Вітовчани» (кер. В. Стефанюк) взяли участь у двох масштабних заходах зимового циклу свят, що відзначаються за народним календарем: святі народної творчості «Весело сяють різдвяні зірки» та святковій програмі «На хвилях весни», яскраво представивши широкому загалу глядачів свою творчість у кращих традиціях народного гуляння.
Учасники театру мініатюр «КУ-МЕ-ДІЯ» (кер. М. Брояк) організували для городян та гостей міста веселу театралізовану інтерактивну програму «Весняний розгуляй» під час святкування широкої Масниці-Колодія на Каштановому сквері.
Зазначимо, що із загальної кількості заходів, чотирнадцять з них були проведені на виїзді для жителів міста Миколаєва й області. І знову ж тут себе активно проявили наші аматори.
Зокрема, народний вокальний ансамбль «Океаночка» дарував гарний настрій ветеранам ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект» на Старий Новий рік і Масницю, а для підопічних Корабельного районного відділення денного перебування міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) підготував яскраву концертну програму з нагоди Міжнародного дня прав жінок та миру. Також добре вітала колектив громада Галицинівської ОТГ на народному гулянні «Масляна зустрічає і млинцями пригощає».
Плідну роботу колективи ММПК «Корабельний» проводять у напрямку національно-патріотичного виховання. Одним із видів такої діяльності є шефська допомога в організації та проведенні заходів для військовослужбовців. Творчими вітаннями жінок-військовослужбовців однієї із військових частин Миколаївського гарнізону на святі весни, ніжності та краси «Жінка – берегиня життя на землі!», приємно вразили наші аматори сцени.
А зустріч з ветеранами АТО/ООС була проведена всередині лютого Сергієм Параскуном, отаманом козацької громади Корабельного району, головою ГО “Територіальна козацька громада міста Миколаєва”, керівником любительськихо об’єднань«Клуб козацьких національних бойових мистецтв» та «Сучасна військова підготовка».
У тісному соціальному партнерстві з адміністрацією Корабельного району, Дитячим центром позашкільної роботи нами було організовано й проведено районний захід «Наші жінки найкращі» з нагоди свята 8 Березня. Свої таланти й найкращі художні номери своїм мамам, бабусям, сестрам подарували народний ансамбль бально-спортивного танцю «Фантазія» (кер. Ю. Крижановський), вокальне об’єднання «Унісон» (кер. Т. Єрохіна), зразковий ансамбль танцю «Водограй» (кер. С. Чебан), зразковий ансамбль бально-спортивного танцю «Улыбка» (кер. О. Заборовська), зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина» (кер. Н. Кобельчук), студія естетичної гімнастики «Flowers» (кер. Д. Гайдар), школа циганського танцю «Ягорі» (кер. І. Лесів).
Не оминув увагою колектив ММПК «Корабельний» відзначення Міжнародного дня рідної мови. У рамках відзначення цієї дати було проведено фестиваль національних культур «У колі братніх мов». І знову дуже приємно констатувати той факт, що проєкт було реалізовано за допомогою соціальних партнерів: ДШМ №2 (директорка К. Крамар) і ГО «Миколаївська міська рада національних товариств» (голова спілки А. Ахундов). Самобутню, яскраву національну культуру 14 народів світу засобами мистецтва представили учасники творчого проєкту: колективи та окремі виконавці закладу естетичного виховання й ММПК «Корабельниий».
Слід також зазначити, що Бородіна Ю. О., керівниця колективу індійського танцю «Бхарат» входила до складу журі ХІ Міжнародного фестивалю індійського танцю «BoleChudiyan» («Під дзвін браслетів», 19.01.2020 р., м. Харків), оргкомітет якого високо оцінив її роботу, відзначивши високий професіоналізм, талант і якісну оцінку рівня підготовки учасників фестивалю.
Збереженням, популяризацією та розвитком декоративно-ужиткового мистецтва надзвичайно плідно й активно займається Чайка Л. В., керівниця любительського об’єднання народної творчості «Чарівниця». Майстриня провела п’ять майстер-класів та виставок робіт ДУМ, до яких залучала особливих дітей, важковиховуваних дітей, молодь і навіть старше покоління жителів міста Миколаєва.
Учасниками колективу до народної творчості залучено понад 200 осіб. Творчі майстерні відбулися на Міжнародний день рідної мови, свято Масляної по вул. Соборній.
Для вихованців громадської організації «Миколаївське міське об’єднання родин з особливими дітьми та інвалідів-дитинства “Усмішка дитини”» було проведено два майстер-класи з виготовлення сувенірів за технологією газетоплетіння до Дня св. Валентина та 8 Березня.
Остання творча діяльність у звітному кварталі цього колективу була пов’язана з участю V національному чемпіонаті з фольклору «EUROFOLK- Україна 2020» (м. Київ, 14-15 березня). Тут наші творчі учасники не просто змогли проявити свій хист, але й набутися неоціненного досвіду в інших майстрів.
Протягом січня-березня 2020 р. колективами ММПК «Корабельний» було проведено ряд заходів для ветеранів і людей старшого покоління. Дискотеки соціального спрямування дозволили громадянам поважного віку відчути себе як в юності, поринувши з головою у спогади та закружлявши в танці під мелодії улюблених пісень.
Значної уваги було приділено обміну й поширенню досвіду. Так, у січні місяці, на базі зразкового ансамблю танцю «Водограй» було проведено відкрите заняття для першокурсників групи ТХН-49М спеціальності 024 «Хореографія» кафедри хореографії ВП «МФ КНУКіМ».
Студенти відвідали заняття у рамках соціального партнерства закладів культури під час своєї ознайомчої практики. До речі, виробничо-навчальну практику в цьому колективі часто-густо проходять студенти вишу.
Не оминули увагою й роботу з іміджевої та рекламної діяльності закладу культури. Наприкінці січня аматори закладу культури стали учасниками радіопередачі «Про мистецтво», що відбулося на радіостудії Філії публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Регіональна дирекція UA:МИКОЛАЇВ». А про народний ансамбль циганської пісні і танцю «Бахтале» (кер. І.Лесів, художній керівник заслужений працівник культури України В. Юрковський), як про яскравий приклад творчості ромів на Миколаївщині, була відзнята ціла програма командою ТРК «Україна».
Також за звітний період творчі колективи взяли участь у дев’яти культурно-мистецьких проєктах за межами Миколаївської області та стали учасниками восьми культурно-мистецьких заходів, що відбулися в області й місті.
Зокрема, творчі колективи побували на сценах та сценічних майданчиках Києва, Одеси, Харкова, Херсона, Южного Одеської області, гідно про себе заявивши на турнірах, змаганнях, фестивалях-конкурсах мистецтв Міжнародного, Всеукраїнського, Регіонального рівнів.
Активно себе проявили такі творчі колективи, як:
– народний ансамбль бально-спортивного танцю «Фантазія» (кер. Крижановський Ю. М.);
– зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина» (кер. Кобельчук Н. М.);
– зразковий ансамбль танцю «Водограй» (кер. Чебан С. В.);
– школа індійського танцю «Лакшмі» (кер. Конончук Н. М.);
– студія естетичної гімнастики «Flowers» (кер. Гайдар Д. В.);
Статистика показує, що творчі колективи ММПК «Корабельний» демонстрували свій талант на одному заході Міжнародного рівня, у дев’яти заходах Всеукраїнського масштабу здобували призові місця, ставали лауреатами трьох Регіональних і трьох міських заходів, увійшли до списку лідерів одного конкурсу обласного рівня.
Серед колективів художньої самодіяльності, які брали участь у заходах, що проводилися на території міста Миколаєва та в межах області, слід відзначити наступні:
– зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина»;
– зразковий ансамбль бально-спортивного танцю «Улыбка» (кер. Заборовська О. М.);
– студія естрадного вокалу «Звезда» (кер. Овсяннікова С. М.);
– вокальне об’єднання «Унісон» (кер. Єрохіна Т. М.);
– театр М. О. Троянова (кер. Герман Т. А.);
– народний ансамбль бально-спортивного танцю «Фантазія»;
– студія естетичної гімнастики «Flowers»;
– школа індійського танцю «Лакшмі»;
– колектив індійського танцю «Бхарат» (кер. Бородіна Ю. О.).
Як бачимо, у першому кварталі (січень-березень) 2020 р. творчі колективи міського палацу культури «Корабельний» досить плідно провели свою діяльність, ставши учасниками й переможцями чималої кількості фестивалів, конкурсів, оглядів і заходів навчально-практичного характеру, а також культурно-масових заходів розважального, культурно-освітнього, суспільно-політичного характеру.
На досягнутому зупинятися не будемо. Намагатимемося й надалі працювати в такому ж ритмі на благо громади!