19 листопада заступник директора з культурно-масової діяльності Максим Коровай та заступник директора з адміністративно-господарської роботи Наталія Зима Миколаївського міського палацу культури «Корабельний» взяли участь у занятті із запобігання вчиненню диверсійних і терористичних актів, підвищення стійкості та надійності систем їх фізичного захисту, що відбулося у ДМШ №2.
20 листопада під час засідання художньої ради ММПК «Корабельний» для працівників закладу культури було проведено лекцію «Протидія тероризму – запорука внутрішньої безпеки держави». Під час зібрання було повідомлено, що у зв’язку із загостренням ситуації на адміністративному кордоні з АР Крим та у зоні проведення операції об’єднаних сил, згідно з вимогами пункту 8 постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 92, Служба безпеки України прийняла рішення щодо встановлення чотирьох рівнів терористичних загроз: «ЧЕРВОНИЙ», «ЖОВТИЙ», «СИНІЙ», «СІРИЙ».
Кожен з цих рівнів має свій ступінь терористичної загрози:
- «сірий (можлива загроза)» ‒ за наявності факторів (умов), що сприяють вчиненню терористичного акту;
- «синій (потенційна загроза)» ‒ за наявності інформації, що потребує підтвердження, про підготовку вчинення терористичного акту;
- «жовтий (ймовірна загроза)» ‒ за наявності достовірної (підтвердженої) інформації про підготовку до вчинення терористичного акту;
- «червоний (реальна загроза)» ‒ у разі вчинення терористичного акту.
«Миколаївська область разом з Запорізькою, Одеською, Сумською, Харківською, Херсонською та Чернігівською областями підпадає під “ЖОВТИЙ” рівень загрози”, ‒ повідомили доповідачі.
Як зазначено в постанові Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 92, рівень терористичної загрози тимчасово встановлюється для усіх або окремих суб’єктів боротьби з тероризмом та діє на всій території України, в окремих її місцевостях або на об’єктах можливих терористичних посягань.
Модератори зустрічі нагадали присутнім заходи, що здійснюються відповідно до встановленого рівня терористичної загрози: «У разі встановлення рівня терористичної загрози «жовтий» здійснюються заходи, визначені для рівня терористичної загрози «синій», а також:
– здійснюється постійний контроль за розвитком подій, пов’язаних із загрозою вчинення терористичного акту;
– оцінюються можливості закладів охорони здоров’я та суб’єктів забезпечення цивільного захисту до реагування на терористичний акт;
– посилюється охорона і пропускний режим на об’єктах можливих терористичних посягань;
– здійснюється пошук вибухових пристроїв та зброї на об’єктах можливих терористичних посягань;
– інформується населення про порядок поводження у разі загрози вчинення та вчинення терористичного акт»”, ‒ резюмував лектор.
Під час жвавої дискусії, що розгорілася під час обговорення, доповідач особливу увагу зосередив на головних положеннях Концепції боротьби з тероризмом України, затвердженої Указом Президента України від 05.03.2019 р. №53/2019. А ще навів приклади форм і проявів тероризму в нашій державі та світі, виходячи з загальноприйнятих його різновидів.
На завершення бесіди усі присутні керівники колективів художньої самодіяльності, працівники Палацу культури отримали пам’ятки щодо дій під час терористичних актів, одна з яких розміщена на дошці оголошень осередку культури для ознайомлення широкого кола відвідувачів комунальної установи.