8 червня на території Нікольського району Донецької області, на березі штучного водосховища поблизу села Назарівка в межах охоронної зони Українського степового природного заповідника “Кам’яні могили” відбувся історико-культурний фестиваль “Дике поле. Шлях до Європи”.
Захід спрямований на збереження національної історії, культурних традицій, багатонаціональної єдності українського народу.
Представити колорит і розмаїття традицій різних областей України на свято творчості завітали представники практично всіх національностей, що мешкають на теренах нашої Батьківщини.
Місто Миколаїв на заході яскраво та різноманітно представили Сергій та Антоніна Параскуни, керівники громадських організацій “Територіальна козацька громада Корабельного району м. Миколаєва” та “Родинне дерево Миколаєва” спільно зі своїми побратимами та однодумцями.
Пан Сергій та пані Антоніна представляли на фестивалі також і любительські об’єднання Миколаївського міського палацу культури “Корабельний”, керівниками яких вони є, а саме: “Клуб козацьких національних бойових мистецтв”, “Клуб козацьких сімейних традицій”, що діють на основі козацької та родинної педагогіки, а також ” Сучасна військова підготовка” та “Народні ремесла”, діяльність яких впроваджується в дусі національно-патріотичного виховання та мистецького спрямування.
Гостям свята організатори та учасники дійства продемонстрували реконструкцію історії України у різних історичних періодах: скіфська, княжа, козацька доби та доба відродження незалежності.
Також для присутніх відбулись показові виступи клубів реконструкторів, національні традиційні козацькі змагання, презентація старовинних та національних страв, вернісаж і майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва.
Усі охочі мали змогу подивитись кінне шоу, фестиваль повітряних зміїв, фаєр-шоу. Також відбувся концерт кращих колективів області та гостей фестивалю, а ще вечірній показ сучасних українських фільмів під відкритим небом. Завершився фестиваль виступом гурту VRODA.
Миколаївські активісти продемонстрували культуру південного краю у кращих традиціях і звичаях, які були високо оцінені широким загалом історико-культурного дійства.