«Зірка культури міста Миколаїв»: лауреати Почесної відзнаки 2023 року

«Зірка культури міста Миколаїв»: лауреати Почесної відзнаки 2023 року

9 листопада, у професійне свято працівників культури та майстрів народного мистецтва України, миколаївці дізналися імена володарів Почесної відзнаки «Зірка культури міста Миколаїв».

Проєкт, ініційований управлінням з питань культури та охорони культурної спадщини ММР у 2017 році, спрямований відзначити вагомий внесок працівників галузі у розвиток та популяризацію культури й традицій рідного міста. Цьогоріч нагородження відбулося всьоме і в умовах воєнного стану ще більше підкреслило значний творчий потенціал та професійність фахівців, які своїм талантом і наполегливою працею розвивають соціальний простір Миколаєва, зберігаючи традиції та оновлюючи культурний продукт.

За рішенням Художньої ради при управлінні з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, засідання якої відбулось 16 жовтня 2023 року, Почесною відзнакою «Зірка культури міста Миколаїв» за талант і самобутність, активну творчу діяльність в умовах війни у 2023 році нагороджені:

Гурт «Крила» -це відомий в Україні та за її межами колектив, який грає важкий рок. Яскраві вокальні партії, мелодійні гітарні соло, міцні барабанні біти у поєднанні зі сталевими басами роблять музику «Крил» неперевершеною.

Історія колективу почалася в далекому 2004 році. Тоді на базі культурного центру Миколаївської філії Одеського національного університетуім. І.І. Мечникова зібрались Олег Дайнеко та Олександр Плюснін. Закохані у музику хлопці, обравши саме такий стиль, почали створювати власні пісні і вже невдовзі записали свій перший демоальбом. Сьогодні у творчому доробку музикантів 4 повноформатні альбоми, десятки синглів, неосяжна географія виступів та участь у потужних і знаних музичних проєктах.

З початку повномасштабного вторгнення «Крила» продовжують працювати і давати благодійні концерти як на підтримку ЗСУ, так і для містян, які залишились у незламному Місті-Герої Миколаєві. Хлопці пишаються тим, що барабанщик гурту нині і сам боронить незалежність нашої Батьківщини. Музиканти впевнені, що спільними зусиллями ми пройдемо будь-які випробування на шляху до такої бажаної Перемоги!

Інна Годулян –випускниця Дитячої художньої школи м. Миколаєва, яка працює викладачем у рідній альма-матер з 2015 року. У творчому портфоліо мисткині та її вихованців безліч яскравих перемог і досягнень на виставках і показах, від міських до міжнародних.

Одна з найяскравіших – Всеукраїнська акція «Естафета єднання», присвячена 100-річчю проголошення Соборності України. Півтораметрова книга «Соборна Україна» з чистими сторінками мандрувала по містах обласних центрів, і в кожній області юні художники за допомогою фарб розповідали про історію і щасливе майбутнє свого краю. За ескізами учнів і у співавторстві з колегами пані Інною виконані декоративні об’єкти у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького, оздоблено фасад концерт-холу «Юність», стіни будинків на перетині Соборної та Шевченка тощо.

У складний воєнний час, в умовах дистанційного навчання, учні Інни Годулян показали високий рівень художньої майстерності у креативних роботах, насичених за змістом і кольором. На сторінках ДХШ у фейсбуці та інстаграмі були опубліковані чудові колекції робіт її учнів. Мисткиня переконана, що любов до творчості й життя у його найяскравіших барвах – незмінні складові перемоги нашої рідної країни!

Телекомпанія «МАРТ»– надійний партнер і давній добрий друг галузі культури міста Миколаєва. Крізь роки яскраві емоції потужних проєктів, соціокультурних акцій і фестивалів у будь-який момент оживають завдяки телевізійним трансляціям і зйомкам.

Війна ніяк не вплинула на цей процес. Концерт «Новорічна ніч-2023», «Привітання з днем народження ЇЇ Величності Королеви Данії Маргрете ІІ», міська акція «Миколаївський диктант», святковий телепроєкт «З Днем міста!», ювілейна концертна програма «Сонце зійде» заслуженої діячки мистецтв України, відомої миколаївської композиторки Тетяни Ярової – це одні з найбільш вагомих проєктів, що вже увійшли до літопису культурного життя міста у найдрібніших деталях, адже відзняті були професійною командою телеканалу «МАРТ». Дякуємо нашим друзям за плідну співпрацю й сподіваємося на подальшу активну інформаційну підтримку життя культурного простору Миколаєва!

Юлія Поліщук – художниця, ілюстраторка, редакторка дитячого театрального альманаху.

Молода мисткиня є авторкою серії новорічних і сувенірно-туристичних листівок з вежею Шухова для проєкту «Джерело Миколаєва». Неодноразова учасниця творчих виставок як у Миколаєві, так і за його межами. З початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну Юлія Поліщук почала створювати листівки про війну. Художниця намалювала два цикли, присвячених саме Миколаєву, створивши понад 100 листівок, 58 з яких демонструвались на виставці в Києві. Також роботи художниці були представлені в експозиції мандрівної виставки українських художників в Австралії. Юлія ‒ активна учасниця численних міських бібліотечних заходів. Небайдужа мисткиня своїми роботами розповідає всьому світу про Місто-Герой Миколаїв, наближаючи таку бажану для всіх Перемогу.

Катерина Тихонова – керівниця зразкового аматорського колективу вокального ансамблю «Fresh time» Обласного палацу культури, авторка та виконавиця пісень.

Катерина – творча, яскрава, талановита…Учасниця ІІ «Голосу країни», обожнює творчий драйв і черпає натхнення з самого процесу народження музики. Постійно шукає і впроваджує в практику занять оновлені форми роботи зі своїми вихованцями. Вона впевнена, що саме вчитель є зразком для своїх учнів. За майже 10-річний період свого існування «Fresh Time» став окрасою багатьох міських заходів. У творчому доробку юних вокалістів участь у таких вагомих телевізійних проєктах, як «Дитяче Євробачення», «Х-фактор», Міжнародний фестиваль-конкурс «Бравіссімо-фест» тощо.

За час війни Катерина Тихонова подарувала миколаївцям вже  не одну авторську композицію, сповнену глибокого співчуття й віри. Як учасниця обласного культурно-патріотичного проєкту «Мистецька артилерія. Разом до перемоги» співачка виступала на сцені закладів культури області й міста з твердим переконанням, що саме нашою єдністю та спільними зусиллями ми зможемо подолати ворожу навалу. Кожен на своєму місці, але разом!

Вітаємо яскраву п՛ятірку цьогорічних лауреатів «Зірка культури міста Миколаїв»! Бажаємо їм і надалі не зупинятися у творчому пошуку, вірити в себе, знаходити нові джерела натхнення, збагачуючи цей світ своєю творчістю!