«За сторінками нових книг»: знайомство з виданнями відомого краєзнавця Євгена Горбурова

«За сторінками нових книг»: знайомство з виданнями відомого краєзнавця Євгена Горбурова

2 липня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася зустріч «За сторінками нових книг» з відомим миколаївським істориком і краєзнавцем, кандидатом історичних наук, членом Національної спілки краєзнавців України Євгеном Горбуровим.

Під час заходу автор познайомив шанувальників із книгою нарисів «Истории из прошлого». Видання містить 28 нарисів про історичні події, що відбулися на теренах Півдня України у ХХVIII-ХХІ століттях. Збірку пан Євген присвятив дружині Ларисі, що передчасно пішла з життя. Саме вона була його першою порадницею та критиком. Розповідаючи про найбільш цікаві сюжети нарисів, Євген Григорович привернув увагу присутніх до одного з рідкісних артефактів – бронзової літери, знятої із залишків корми легендарної яхти «Арктика», історію якої і досі досліджують краєзнавці, суднобудівники, спортсмени.

Також автор презентував монографію «Володимир Ключник – вірний син землі». Книга приурочена до 80-річчя від дня народження Володимира Івановича Ключника, людини цікавої долі, талановитого аграрія, який присвятив своє життя служінню новобузькій землі. Із цікавістю гості познайомилися і з малою книгою афоризмів Євгена Горбурова «Микросхемы мысли». До речі, міні-книга розміром 6 на 5 см – це перше видання малого формату в сучасному книговидавництві Миколаєва. Це не останні книги, які історик планує представити читачам до кінця поточного року. Наразі готується до друку видання «Николаев в истории создания добровольного флота», яке побачить світ незабаром.

За доброю традицією Євген Горбуров передав примірник книги «Истории из прошлого» до фонду Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького. На зустрічі були присутні шанувальники автора, історики, творча інтелігенція, освітяни, фахівці музеїв, архівів, бібліотек, між якими відбувалося жваве обговорення актуальних питань нашого сьогодення.

Нехай живе історія, створена нашими сучасниками, а новим виданням бажаємо допитливих читачів!