З Міжнародним днем пам’яток та визначних місць

З Міжнародним днем пам’яток та визначних місць

18 квітня щорічно відзначається Міжнародний день пам’яток та визначних місць. Дату встановлено у 1983-му році за ініціативи Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників та визначних місць,  створеної при ЮНЕСКО. Метою проєкту є збереження видатних архітектурних, фортифікаційних, садово-паркових надбань світової культури. 1999-го року за підтримки провідних вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’яток історії і культури було ухвалено встановити в Україні День пам’яток історії і культури і відзначати його щорічно 18 квітня.

Культурні надбання людства, країни, міста чи селища… Це невмируще  джерело ‒ свідок життя. Воно має лише повнитися, а якщо висихає ‒ це так страшно і протиприродньо, як зникла б на Землі сама людина. В одному з положень ратифікованої Законом України від 19.09.2013 №581-VII Рамкової конвенції Ради Європи йдеться про значення культурної спадщини для суспільства: «Співтовариство складається з людей, що цінують певні аспекти культурної спадщини, які вони в рамках громадської діяльності бажають зберегти й передати прийдешнім поколінням» (стаття 2).

Клята війна принесла багато лиха, посягнувши на головне ‒ життя людей. На наших очах руйнуються одні пам’ятки історії, і з’являються нові, де назавжди будуть закарбовані імена героїв… Це вже нова історія оновленої України. І як би не було важко, ми віримо, що нарешті засяє яскраве сонце Перемоги! У єдиному пориві відновимо країну, відбудуємо пам’ятки рідної землі, які у нашій свідомості матимуть ще більшу силу й значення!

Нагадаємо, що відділом охорони культурної спадщини управління з питань культури ММР проводиться моніторинг стану об’єктів культурної спадщини Миколаєва. Пропонуємо усім небайдужим  долучатися до відстеження стану міських пам’яток історії, монументального мистецтва та архітектури й повідомляти на спеціально створений Міністреством культури та інформаційної політики України ресурс щодо їх пошкодження у зв’язку з військовою агресією – https://culturecrimes.mkip.gov.ua/

Перелік об’єктів культурної спадщини міста Миколаєва : //cultura.mkrada.gov.ua/ohorona-spadshhini/

Ми вистоїмо! Збережемо історичну пам’ять рідного міста та держави!

Все буде ‒ Україна!

Зображення запису – з мережі «Інтернет»