«Вітовщина. Піщинка на одвічному Шовковому шляху»: миколаївцям презентували книгу про маловивчену історію нашого краю

«Вітовщина. Піщинка на одвічному Шовковому шляху»: миколаївцям презентували книгу про маловивчену історію нашого краю

3 липня у бібліотеці-філіалі № 18 ЦБС для дорослих відбулася презентація книги «Вітовщина. Піщинка на одвічному Шовковому шляху». Історичне двомовне (англо-українське) видання – плід консолідованих зусиль авторського колективу: історика-науковця, доцента кафедри історії ЧНУ імені П. Могили Наталії Шевченко, краєзнавця, досвідченого фахівця бібліотеки № 18, голови краєзнавчого інформаційного центру «КРАЙ» Ольги Ясько та дослідника Вітовщини, голови ГО «Вітовське українське товариство» Віктора Мниха. Автори об’єднали свої напрацювання в дослідженні маловивченої сторінки історії нашого краю – періоду Великого Князівства Литовського.

Книга побачила світ у видавництві Ірини Гудим наприкінці 2020 року. ЇЇ випуск став можливим завдяки міській програмі «Культура», спрямованої на підтримку місцевих авторів. Презентація видання відбулася за ініціативи асистентки Почесного консула Литовської республіки в місті Миколаєві Катерини Писаревої та видавниці Ірини Гудим. Під час знайомства з книгою Наталія Шевченко докладно розповіла про наукові дослідження литовського періоду на Півдні України. Декілька приємних слів та подяку авторам та видавництву висловили редактор книги Ірина Куприєвич та перекладач Раїса Бужикова. Один примірник видання «Вітовщина. Піщинка на одвічному шовковому шляху» із підписами всіх, хто працював над нею, передано до аматорського музею історії рідного краю, який нещодавно створено у бібліотеці № 18.

Вітаємо миколаївців із появою ще одного літопису з історії рідного краю, який назавжди залишиться у спадок майбутньому поколінню!