«Віра у щасливе майбутнє…»: квітучий візерунок творчості вишивальниці Ірини Гурської

«Віра у щасливе майбутнє…»: квітучий візерунок творчості вишивальниці Ірини Гурської

Візерунок долі… У кожної людини він прикрашений своїми кольорами й відтінками. Хтось його малює помислами та вчинками, а хтось прикрашає соковитим різнобарв’ям творчості. І у період війни цей візерунок інколи стає ще більш вітіюватим та насиченим…

Миколаївська вишивальниця Ірина Гурська понад 20 років оздоблює яскраві квіткові композиції атласними стрічками. Світовідчуття жінки наповнене ароматами й ніжністю квітучих троянд і нарцисів, тендітних ромашок і граційних мальв, кольоровим буянням польових маків та волошок, що дарують свою красу з вишитих нею панно. Дивовижна гра контрастів, майстерно втілена за допомогою різноманітних технік, надає роботам особливе відчуття об’єму й реальності. У творчому доробку майстрині понад 100 робіт. Деякі з них уквітчують презентаційні колекції українських і закордонних поціновувачів рукотворної краси. А ще Ірина Гурська із задоволенням моделює одяг, прикрашаючи його об’ємними квітковими орнаментами зі стрічок, що надає речам особливого стилю та індивідуальності.

Вміння бачити красу жінка передає і своїм вихованцям під час занять на міській станції юних техніків, де пані Ірина викладає початкове технічне моделювання. Навчаючи малечу основам мистецтва паперової пластики, роботи з текстилем та деревиною, мисткиня ділиться й досвідом декорування виробів за допомогою вишивки.

«Не дивлячись на війну, вишивальниця продовжує створювати нові картини. В її руках також народжуються й ляльки-мотанки у вигляді янголят, що стануть оберегами для наших бійців на передовій. Сьогодні Ірина Гурська працює над новою роботою, якою пишається особливо. Це зображення українського національного символу ‒ тризуба, викладеного жовто-блакитними квітами. Нове панно символізує нашу Перемогу і віру у щасливе майбутнє!» ‒ розповідає голова культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.

Так складається життя, що візерунки долі багатьох людей вплітаються у єдину велику канву, зміцнену їхніми мріями й прагненнями, загартовану й нездоланну. Її ім’я ‒ Батьківщина! І сьогодні думки кожного українця лише про одне ‒ мир і спокій на рідній землі. Так і буде! Все буде ‒ Україна!

На світлинах ‒ роботи Ірини Гурської.

Зображення запису ‒ Ірина Гурська, вишивальниця.