В ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького відбувся вечір – портрет, присвячений творчості Андрія Антонюка

В ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького відбувся  вечір – портрет, присвячений творчості Андрія Антонюка

18 квітня сузір’я творчих вечорів XVІ виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга» в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відкрив вечір-портрет «… Радощі й біду беру, як долю…» Андрія Даниловича Антонюка.

Великого майстра в Миколаєві знали всі і дуже любили та поважали, як вчителя, митця, та просто хорошу і щиру людину. Усе своє життя Андрій Данилович писав картини, які несуть добро і любов, дарують світло людям. І сьогодні він залишається в серцях миколаївців вчителем, неперевершеним майстром живопису, талановитим земляком. У нашому місті вже розпочалися заходи до Року вшанування пам’яті народного художника України Андрія Антонюка.

На вечорі теплими спогадами про Андрія Антонюка поділилися присутні рідні та близькі, друзі та колеги по пензлю: начальник відділу охорони культурної спадщини управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Ірина Анатоліївна Бондаренко,  літературознавець Ірина Юхимівна Береза, письменник Анатолій Андрійович Маляров, Данило та Нателла Антонюки.

Картини Андрія Даниловича надихнули на написання чудових віршів багатьох миколаївських поетів. Заслужений артист України, миколаївський поет, композитор, співак Олександр Сичов зачитав вірш-посвяту митцю і виконав ліричну композицію на скрипці. На заході прозвучав вірш «Чумацька вечеря» на мотив картин Андрія Антонюка  друга художника, відомого поета, перекладача, публіциста, лауреата Шевченківської премії Дмитра Креміня у виконанні Захарової Карини, студентки Миколаївського муніципального академічного коледжу.

Присутні на заході мали можливість подивитись відео телевізійної програми ТК «Миколаїв» «Сузір’я Миколаївців», присвяченої Андрію Даниловичу,  прослухати інтерв’ю з художником та переглянути презентацію репродукцій його картин.

Окрасою вечора стала виставка художніх полотен видатного майстра, «Мюнхгаузен з Божого поля», яка дозволила присутнім доторкнутися до яскравого таланту митця, насолодитися його неповторним метафізичним світом, насиченим алюзіями та складними сюжетами. Роботи для виставки надані за сприяння Фонду Андрія Антонюка.

Ведучою заходу виступила заслужений журналіст України Інга Хоржевська.

На вечорі були присутні творча інтелігенція міста, поціновувачі таланту майстра.