В Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького презентували нарис Володимира Щукіна «Николаевский Адмиралтейский собор»

В Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького  презентували нарис Володимира Щукіна «Николаевский Адмиралтейский собор»

19 січня, у день Хрещення Господнього, в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася презентація довгоочікуваного нарису «Николаевский Адмиралтейский собор» відомого миколаївського історика-краєзнавця, письменника, кандидата історичних наук Володимира Щукіна.

Презентована книга є цінним дослідженням будівництва, існування та зникнення унікальної пам’ятки історії та архітектури Миколаєва кінця XVIII ст. – Адміралтейського собору. Храмовий комплекс собору був ровесником, символом та втіленням образу міста Миколаєва. Майже століття він був головним собором Чорноморського флоту. У 1936 році храм було зруйновано і небагато миколаївців знають, що сьогодні знаходиться на місці колись величної споруди.

Вечір відкрили студенти Миколаївського коледжу культури і мистецтв цікавим обрядовим дійством, після чого на присутніх чекала захоплююча розповідь Володимира Щукіна про його дослідження – справжню історичну розвідку, під час якої він вивчав унікальні архівні документи, матеріали та фотографії. Історією створення нової книги поділилася зі слухачами відомий миколаївський видавець Ірина Гудим.

На презентації було продемонстровано уривки з відео «Стоп-кадр» та «Исторические монологи» про Адміралтейський собор, ідею його створення, архітекторів, виконавців робіт, військових священників, які в ньому служили, залишивши значний слід в історії імперії. Зустріч супроводжувалася багатим ілюстративним матеріалом.

Відвідувачі мали можливість поспілкуватися з науковцем і придбати книгу «Николаевский Адмиралтейский собор» з автографом письменника. Сюрпризом від Володимира Щукіна став розіграш його книг, в якому із великим задоволенням взяли участь присутні на презентації знавці історії міста.