В рамках виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга – 2018» презентували книгу «Дороги війни»

В рамках виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга – 2018» презентували книгу «Дороги війни»

19 квітня, на другий день виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга – 2018», під рубрикою «Патріотична варта» відбулась презентація книги «Дороги війни», присвяченої подіям АТО і миколаївцям – учасникам цих подій.

Книга «Дороги війни» містить біографічні нариси про військовослужбовців, які загинули під час протистояння російській агресії в Криму та на сході країни, спогади та статті наших земляків-учасників захисту державного суверенітету і територіальної цілісності країни, нариси про бойовий шлях підрозділів, що дислокуються на Миколаївщині.

Як зазначив керівник авторського проекту, керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, кандидат історичних наук Сергій Макарчук друге видання  є продовженням першої книги «Миттєвості війни». Ідея була така, щоб прослідити шлях кожної військової частини, віддати шану кожному, хто загинув при боротьбі за суверенітет та незалежність нашої країни. Новими є розділи присвячені військовим капеланам, військовим медикам. Їх участі у боротьбі за суверенітет України, волонтерам. Окремими блоками до книги включено фотоматеріали, надані воїнами та волонтерами. До видання увійшов спеціальний розділ присвячений землякам – учасникам АТО, відзначеним посмертно державними нагородами.

Авторським колективом та видавництвом «Іліон» була проведена величезна робота, до якої долучилися родини загиблих героїв, волонтери і військові. Обидві книги є великим внеском у військово-патріотичне виховання підростаючих поколінь.

Книга «Дороги війни» підготовлена в рамках Комплексної програми увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій у Миколаївській області на 2017-2020 роки.

Вечір пам’яті і вшанування героїв АТО відкрив студентський театр «Світанок» Миколаївського муніципального академічного коледжу літературно-музичною композицією  «Душа летить Україною».

На заході виступили учасники АТО, які взяли участь у написанні книги «Дороги війни» – заступник Миколаївського міського голови Юрій Степанець, автор книги «Неудобные зарисовки гибридной войны» Олексій Пайкін.

Видавець Анна Румянцева розповіла про роботу над книгою, яка була емоційно напруженою.

Тема війни не залишає байдужими письменників та поетів, надихає їх на відображення героїчного духу воїнів у своїх творах. Так на початку цього року у видавництві «Іліон» вийшла збірка «Поезії нескореного духу», яка  об’єднала в одній книзі усі вірші, присвячені війні у зоні АТО, що пов’язані з Миколаївщиною. На зустрічі виступила упорядник збірки, головний бібліограф Обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О.Гмирьова Марина Тасінкевич.

Про волонтерський рух розповіли  лікар, волонтер Дмитро Бачинський та журналіст, волонтер Лисюк Володимир.

Під час презентації книги присутні мали змогу переглянути відеосюжет «Герої серед нас» телепроекту «І PetroMohyla TV: Люд#NIKOвий період» про вчителя – «кіборга» Сергія Гуссіді та відеоролики пісень учасника АТО Гліба Бабіча.

На заході була представлена виставка «Шануй захисників своїх, народе!» з фондів Центральної міської бібліотеки ім.М.Л.Кропивницького.

Ведучою виступила відомий журналіст України І.Хоржевська.

Зустріч не залишила байдужими присутніх, серед яких були студенти кафедри військової підготовки МНУ ім. Сухомлинського,студенти та викладачі інституту історії та права МНУ ім. Сухомлинського, медичні представники, волонтери, військовослужбовці, творча інтелігенція.