«В моєму затишному місті»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького триває виставка, присвячена 100-річному ювілею Олександра Покосенка

«В моєму затишному місті»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького триває виставка, присвячена 100-річному ювілею Олександра Покосенка

У Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького триває виставка «В моєму затишному місті», присвячена 100-річчю від дня народження заслуженого художника України, одного із фундаторів-засновників Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України, почесного громадянина Миколаєва Олександра Покосенка. Експозиція складається з 16 робіт, 15 з яких – із родинної колекції митця. Більша частина картин належить до серії «Старий Миколаїв».

«Олександр Данилович був натхненним співцем нашого міста… Він писав ті будівлі, ті квартали й вулиці, які з часом зникають з обличчя Миколаєва. Однак ось його історія. Ось таке затишне, комфортне, миле обличчя постає перед нами з робіт цього надзвичайного художника», – зазначила директорка бібліотеки Інга Хоржевська.

Загалом серія «Старий Миколаїв» нараховує понад 150 картин. Це живопис, навіяний морською і кораблебудівною романтикою. На полотнах оживають вулиці міста корабелів різних епох – 40-х, 60-х років XX і навіть XIX століть.

Власний метод художньої реконструкції давав художнику можливість відтворити на полотнах у первісному вигляді відомі будівлі Миколаєва: яхт-клуба, будинку Аркасів, католицького собору і хоральної синагоги, не повторюючи архівних зображень, за якими він працював.

Олександр Покосенко не дожив до свого 100-річного ювілею зовсім небагато. Художника не стало в лютому 2024 року. Проте його душа живе у творчому спадку, залишеному для земляків.

Виставка працюватиме в галереї Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького протягом місяця, адреса: вул. Потьомкінська, 143-А.

Друзі, не пропустіть можливості поринути в захоплюючий світ мистецтва нашого талановитого земляка – Олександра Покосенка!