В Миколаєві стартував відбірковий етап Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута»

В Миколаєві стартував відбірковий етап Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута»

13 квітня у глядацькій залі Миколаївського міського палацу культури «Корабельний» стартував Миколаївський обласний відбірковий конкурс Ювілейного XVI  Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута».

Взяти участь у конкурсі, метою якого є залучення української молоді до формування патріотичної свідомості засобами української масової музики, здійснення цілеспрямованого пошуку молодих обдарованих виконавців по всій Україні, відкрити нові імена і вивести їх на велику сцену, виявили бажання понад сотні виконавців, солістів-вокалістів, музичних гуртів.

Привітав учасників Мирослав Мельник, виконавчий директор фестивалю «Червона рута», один із членів журі та представник оргкомітету. Він зазначив, що у 2018-2019 роках вся культурна громадськість України святкуватиме 30-річчя фестивалю, який, починаючи з обласних відбіркових конкурсів 1988 року та фіналу 1989 року у Чернівцях донині формує українську національну музичну масову культуру.

«Ювілейний XVI Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» складатиметься з двох етапів – відбіркового та концертного у 2018 році і фінального – заключних заходів у 2019 році.

Заключні заходи Дирекція фестивалю проводитиме у Чернівцях 2019 року, у місті, де у 1989 році відбувся 1-й фестиваль “Червона рута”», –зазначив Мирослав Васильович.

Пан Мирослав подякував управлінню культури, національностей та релігій,  департаменту освіти і науки, управлінню з питань молоді та туризму Миколаївської облдержадміністрації, Миколаївському обласному центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, дирекції Миколаївського міського палацу культури «Корабельний» за підтримку та допомогу в організації заходу, гарний прийом та вдало підготовлені умови для проведення конкурсу.

Відбірковий етап фестивалю у м. Миколаєві пройде у шести найпопулярніших музичних жанрах: поп -, сучасної танцювальної, рок-, акустичної, іншої музики та українського автентичного фольклору.