В Миколаєві презентували книгу «Історичний нарис столітнього існування м. Миколаєва при гирлі Інгулу (1790-1890)»

В Миколаєві презентували книгу «Історичний нарис столітнього існування м. Миколаєва при гирлі Інгулу (1790-1890)»

11 травня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася презентація особливої книги – україномовного перевидання праці відомого миколаївського громадського і політичного діяча  Г.М. Ге «Історичний нарис столітнього існування м. Миколаєва при гирлі Інгулу (1790-1890)».

У 1890 р. до століття м. Миколаєва секретар міської управи, історик-краєзнавець,  прозаїк і драматург Григорій Миколайович Ге підготував працю, у якій вперше висвітив історію нашого міста. Унікальність в тому, що історичний нарис написано на основі архівних джерел того часу, це – єдиний історичний документ Миколаєва, написаний з точки зору громади міста, її інституцій та потреб. Головний авторський акцент зроблено на процесі становлення міської громади, інститутів самоврядування, благоустрою, морської міжнародної торгівлі та інших сферах економічного життя. Велика увага приділяється постатям командирів Чорноморського флоту, що в різні роки мали вирішальний вплив на розвиток міського товариства, – І.І. де Траверсе, О.С. Грейгу, Б.О. фон Глазенапу та іншим. Перевидання цієї книги дозволяє миколаївцям більш детально ознайомитись з рідкісним краєзнавчим раритетом.

Книжковий проект здійснено науковцями – кандидатом історичних наук В.В. Щукіним, вченим секретарем Миколаївського обласного краєзнавчого музею В.В. Животовською під керівництвом кандидата історичних наук, заступника директора з наукової роботи Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Старофлотські казарми» В.В. Чернявського. Головним ініціатором перекладу видання українською мовою став Ю.І. Іцковський. Книга вийшла у видавництві «Іліон».

Ведучим презентації виступив В.В. Чернявський, який розповів про основні віхи біографії Г.М. Ге.

Про культурну і громадську діяльність, цікаві моменти з біографії видатного діяча повідав В.В. Щукін, який також наголосив на важливості встановлення меморіальної дошки на будинку Г.М. Ге. Це питання активно підтримали  начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Ю.Й. Любаров, депутат Миколаївської міської ради В.О. Єнтін, начальник відділу охорони культурної спадщини управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради І.А. Бондаренко.

Народний депутат України А.О. Вадатурський, який став першим читачем книги,  дав особисту оцінку виданню, наголосив на великій користі цієї книги для теперішнього покоління у питаннях торгівлі, логістики, суднобудування. З вдалим важливим проектом привітали редакційну колегію та всіх мешканців міста народний депутат України  О.О. Жолобецький та депутат Миколаївської міської ради В.О. Єнтін.

О.О. Жолобецький фінансово підтримав проект, придбав на власні кошти 50 екземплярів книг та пообіцяв сприяти їх розповсюдженню серед миколаївців.

Про цікаві моменти спільної роботи над проектом з В.В. Чернявським розповіла директор видавництва «Іліон» А.В. Румянцева.

В.В. Чернявський передав в дар книги бібліотекам міста та відомому миколаївському краєзнавцю О.П. Тригубу.

У форматі живого мікрофону виступила голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України В.І. Марущак, яка наголосила на важливості подібних видань для шкільних бібліотек.

В рамках заходу відбувся благодійний аукціон з оригінальним виданням книги Г.М. Ге, переможцем якого став В.О. Єнтін. Кошти від аукціону будуть передані на відбудову садиби, в якій мешкав Г.М. Ге.

На презентації були присутні миколаївські вчені-історики, краєзнавці, діячі культури.