В Миколаєві буде встановлено меморіальну дошку на честь народного художника України Андрія Антонюка

В Миколаєві буде встановлено меморіальну дошку на честь народного художника України  Андрія Антонюка

16 квітня о 12:30 за адресою: проспект Центральний, 96 (Будинок художника) відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки на  честь видатного українського живописця, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, народного художника України  Антонюка Андрія Даниловича.

Місце встановлення  меморіальної дошки вибрано не випадково. З 1971 року до останнього дня  свого життя (16 квітня 2013 року) А.Д. Антонюк  жив та творив у цьому будинку, а в квітні 2013 року з виставкової зали Будинку художників миколаївці проводжали його у вічність.

Рішення про увічнення пам’яті видатного митця було прийнято виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 24 листопада 2017 року (№991).

Замовником виготовлення меморіальної  дошки виступало   управління з питань культури та охорони культурної спадщини  Миколаївської міської ради. В меморіальній дошці, авторами та виконавцями якої є заслужений художник України Бахтов Володимир Олександрович та дизайнер Покосенко Віктор Олександрович, використані мотиви творів Андрія Антонюка.

Підготовчі роботи з монтажу меморіальної дошки  взяв на себе Капацина Василь Миколайович, один із засновників фонду Андрія Антонюка.