«Університету успішних людей» п’ятдесят: Миколаївська філія КНУКіМ святкує ювілей

«Університету успішних людей» п’ятдесят: Миколаївська філія КНУКіМ святкує ювілей

Пів століття минуло з тієї  пори, коли у Миколаєві, закритому промисловому місті, з’явився вищий навчальний заклад, що відразу додав суттєвої варіативності вибору майбутньої професії випускникам шкіл. Якщо стапель чи кульман ‒ не твоє покликання, за школою не сумуєш, а душа співає – прямий шлях до «культ-просвіту». Факультет Київського інституту культури, який у 1971-му році вперше відчинив свої двері для талановитої творчої молоді не лише Миколаївщини, а й всього південного регіону України, поступово перетворився на потужний центр формування культурної еліти нашого міста зі статусом відокремленого підрозділу у структурі Київського національного університету культури і мистецтв.

Сьогодні ‒ це сучасний навчальний заклад із актуальними спеціальностями, новими інформаційними технологіями, що гарантує високу фахову підготовку, і, звісно, незабутніми студентськими роками, насиченими спілкуванням у максимально творчому середовищі.  «Університет успішних людей» ‒ всім відомий слоган вишу, але за цією амбіційною фразою, насправді ж, стоїть багаторічний досвід і щоденна кропітка робота талановитих, креативних, небайдужих особистостей – митців і педагогів водночас. Зрозуміло, що на когось із випускників чекає стрімкий кар’єрний зліт, а комусь доведеться шукати себе у складному вирі сучасного буття. Проте, який би шлях вони не обрали ‒ знання, здобуті в alma mater, залишаться найціннішим інтелектуальним капіталом назавжди. Перший випуск закладу складався майже з 200 фахівців, а нині більше двох сотень вихованців філії працює лише у міських закладах культури Миколаєва. Загальна ж чисельність дипломованих спеціалістів відокремленого підрозділу КНУКіМ рахується тисячами. Вони насичують ниву культури України та світу, а в рідному місті очолюють кращі художні професійні та аматорські колективи, обіймають керівні посади структурних підрозділів галузі. А також працюють в бібліотеках, клубах, школах естетичного виховання, на концертних майданчиках всюди ‒  від маленького віддаленого села до головних сцен країни. Творчі колективи університету є обов’язковою складовою і безумовною окрасою знакових загальноміських та обласних культурно-мистецьких заходів.

Тож, із ювілеєм! Бажаємо процвітання одному з кращих навчальних закладів культури не лише Миколаєва, а й усієї України! Нехай ніколи не згасає вічний вогник жаги до творчості, пошуку, вдосконалення й розвитку! На вас покладена висока місія – шукати, пестувати й зміцнювати професійністю таланти тих, хто бачить своє покликання і призначення в сфері прекрасного. А значить ‒ робити кращим сьогодення й майбуття!