У ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького презентували книги із серії “Миколаївська морська бібліотека”

У ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького презентували книги із серії “Миколаївська морська бібліотека”
18 квітня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася презентація книг Ю.С. Крючкова «Парусное судостроение в Николаеве (1790 – 1865)» та А. Г. Сацького «Судьба первенца (фрегат «Святой Николай»)». Захід проходив в рамках XVІІ виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга – 2019». Книги підготовлені до виходу у світ видавцем Л.Ф. Трасповим і вийшли в 2018 році у серії «Миколаївська морська бібліотека». Графічні роботи видань виконані художником І.Є. Калініним. Для сучасного оформлення книги «Судьба первенца (фрегат «Святой Николай»)» використані копії документів рукою Сацького і матеріали миколаївських музеїв.
Обидві книги відіграють особливу важливість у висвітленні історії Миколаєва, охоплюють ранній період чорноморського кораблебудування і флоту.
Унікальна монографія видатного вченого, історика, професора, автора численних книг з історії  Миколаєва, суднобудування і флоту, д.т.н. Юрія Семеновича Крючкова (1928 – 2015) вийшла у світ до 90-річчя автора. У цьому виданні різнобічно та глибоко аналізується історія суднобудування в Миколаєві в епоху вітрил, докладно описано заснування Адміралтейства, характеристика всіх класів і типів суден, які будувалися в нашому місті. Вперше подається повний список із 422 вітрильних суден, побудованих в Миколаєві в період 1790-1865 рр.
Книга миколаївського історика суднобудування і флоту, вченого, талановитого яхтсмена Анатолія Григоровича Сацького (1939 – 2003) займає особливе місце в літературі з історії нашого краю і вийшла в світ до 80-річчя автора. В основу документально-історичного нарису лягли архівні дослідження автора про фрегат «Святий Миколай», першоджерела, перше креслення корпусу корабля та документи щодо його будівництва і служби.
Книги видані в рамках міської програми «Культура» і є гідним подарунком місту Миколаєву до 230-річчя і заслуженою даниною пам’яті незабутнім авторам.
Захід відвідали члени сімей авторів, однодумці, колеги, історики суднобудування і флоту, краєзнавці, громадські діячі, творча та наукова інтелігенція, представники вищих навчальних закладів, журналісти.
На презентації виступили та привітали з довгоочікуваним виходом книг колеги авторів, кандидати технічних наук, професори: А.Ф. Галь, В.М. Горбов, В.С. Наливайко, учениця Ю.С. Крючкова, д. іст. наук, професор Н.О Рижева, директор Миколаївського художнього музею ім. Верещагіна, засл. працівник культури С.М. Росляков, засл. майстер спорту України зі стендового судномоделізму С.М. Постикін, миколаївський історик суднобудування і флоту В.О. Левицький. Теплі слова вдячності висловила дружина Анатолія Сацького Неоніла Сацька.
Більш глибоко зануритися в епоху вітрильників та епоху заснування нашого міста присутнім допоміг насичений арт-супровід зустрічі. На огляд були представлені картини художників І.Є. Калініна, В.Е. Гур’єва, Т.М. Купцової та інших авторів. Картини були люб’язно надані самими художниками, видавцями з їх особистих колекцій, а також з колекції Ю.С. Крючкова. На експозиції були представлені експонати з особистої колекції збирача документів і матеріалів з історії краю Д.А. Маца – монети, марочні листи і конверти, присвячені історії заснування нашого міста і вітрильним судам, побудованим в Миколаєві. Частина з них спецпогашена спеціальним штемпелем – «Миколаївщина – вітрила України». Особливу  увагу гостей привернула модель фрегата «Святий Миколай», яку надав С.М. Постикін.