У Миколаєві за круглим столом обговорили варіанти впровадження європейських можливостей для розвитку культурних і креативних індустрій

У Миколаєві за круглим столом обговорили варіанти впровадження європейських можливостей для розвитку культурних і креативних індустрій

30 листопада у конференц-залі ресторану «Старгородъ» відбулася конференція «Інформаційний день: Європейські можливості для українських культурних та креативних індустрій». У заході, організатором якого виступила команда Team Europe Mykolaiv за підтримки Представництва ЄС в Україні, у гібридному форматі онлайн і офлайн узяли участь фахівці культурних та креативних індустрій, творчих об’єднань та спільнот міста, підприємці-початківці в секторі креативності, журналісти, представники органів місцевого самоврядування, відповідальні за розвиток культурних та креативних індустрій,керівники закладів культури міста, студенти, представники громадських рад та об’єднань.

Із привітальним словом до учасників круглого столу звернувся начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Юрій Любаров, який зазначив, що сучасний культурний простір Миколаєва потребує оновлення й підтримки у створенні інноваційного продукту.

Головним завданням форуму стало обговорення питань стратегічного розвитку культурного сектору та креативних індустрій Миколаївщини в умовах євроінтеграції. У такий спосіб, завдяки громадським ініціативам створена своєрідна платформа для обміну досвідом і спілкування в сфері культури, креативних індустрій та бізнесу, що сприятиме інтеграції бізнесу та творчості, міжнародному творчому взаємообміну та співробітництву, поширенню світових стандартів у сфері культури, а також зміцненню мережі контактів представників культурних і творчих організацій регіону, представників бізнесу та громади міста, зацікавлених у розвитку креативних індустрій. Одним із ключових завдань проєкту також стало підвищення обізнаності громади про доступні можливості у сфері культури.

У рамках заходу відбулися презентації програм сектору «Регіональний розвиток. Культура» Представництва ЄС в Україні, програм House of Europe, Creative Europe, Українського культурного фонду, а також активних проєктів у сфері культурних та креативних індустрій.

Серед напрямів, розглянутих під час конференції, основними були:

  • тренди культурних і креативних індустрій;
  • креативні індустрії: вплив на розвиток економіки України;
  • економічні профілі креативних індустрій країн-орієнтирів;
  • міжнародна співпраця з метою взаємовигідного партнерства та розвитку культурних і креативних індустрій;
  • можливості для розвитку креативних індустрій тощо.

У питанні «Культурний осередок Миколаєва», яке висвітлив у програмі заходу Юрій Любаров, було розкрито ситуацію у Миколаєві із реалізацією грантових програм. «Наше завдання сьогодні – залучати якнайбільше ресурсів для розвитку культурного середовища міста. У сучасних умовах культура має розвиватися лише у напрямі креативних індустрій, залучення бізнесу й плідного партнерства. Як створити так, щоб культура жила і заробляла кошти – на ці питання слід дати відповіді спільними зусиллями. І дуже добре, що сьогодні ми маємо можливість формувати спільну стратегію, спираючись на громадські ініціативи, отримуємо нові можливості для навчання та комунікацій», – зазначив пан Любаров.

Наприкінці конференції учасники висловили свої пропозиції щодо стратегії Миколаєва у створенні культурного креативного продукту та індустрій.