У Миколаєві встановлено меморіальну дошку на честь народного художника України Андрія Антонюка

У Миколаєві встановлено меморіальну дошку на честь народного художника України  Андрія Антонюка

16 квітня біля будівлі, де розміщується Будинок художника (проспект Центральний, 96), відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на  честь видатного українського живописця, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, народного художника України Андрія Даниловича Антонюка.

Подія відбулася в рамках заходів, присвячених відзначенню у 2018 році на Миколаївщині року творчості Антонюка А.Д.

Місце встановлення  меморіальної дошки вибране не випадково. З 1971 року до останнього дня  свого життя (16 квітня 2013 року) А.Д. Антонюк  жив та творив у цьому будинку, а в квітні 2013 року з виставкової зали Будинку художників миколаївці проводжали його у вічність.

З промовою до присутніх звернулися: Миколаївський міський голова Сєнкевич О.Ф., директор Миколаївського художнього музею ім. В. Верещагіна, заслужений працівник культури України Росляков С.М., поет, лауреат державної премії ім. Тараса Шевченка Кремінь Д.Д., член Фонду Андрія Антонюка Меріков В. І.

Присутні на заході колеги митця – художники, поділилися з миколаївцями цікавими розповідями та спогадами про життя і творчий шлях Андрія Даниловича, вкотре акцентуючи увагу на геніальності його мистецького доробку і неординарного підходу до написання картин. Дмитро Кремінь розповів присутнім про роботу над створенням музею Антонюків, що буде відкрито в м. Первомайську.

Меморіальну дошку виготовлено за кошти міського бюджету. Замовником дошки виступило управління з питань культури та охорони культурної спадщини  Миколаївської міської ради. У оформленні дошки, авторами та виконавцями якої є заслужений художник України Бахтов Володимир Олександрович та дизайнер Покосенко Віктор Олександрович, використані мотиви творів Андрія Антонюка.

Підготовчі роботи з монтажу меморіальної дошки  взяв на себе Капацина Василь Миколайович, один із засновників Фонду Андрія Антонюка.