У Миколаєві відзначили 75-ту річницю вигнання нацистів із території Миколаєва та Миколаївської області

У Миколаєві відзначили 75-ту річницю вигнання нацистів із території Миколаєва та Миколаївської області
Сьогодні, 28 березня, у Миколаєві відсвяткували 75-у річницю вигнання нацистів із території Миколаєва та Миколаївської області.
Розпочалося відзначення пам’ятної дати з урочистого покладання квітів до меморіального комплексу на честь 68-ми героїв-десантників загону К. Ольшанського. В знак поваги до великого подвигу героїв – визволителів Миколаєва, біля меморіалу зібралися сотні городян, серед яких: представники органів влади, громадськість, депутати, ветерани, військовослужбовці та небайдужі жителі Миколаєва і області.
В рамках заходу, міському голові Олександру Сєнкевичу делегація з міста Первомайськ урочисто передала Всеукраїнську естафету пам’яті “Слава визволителям України”, яку було започатковано організацією ветеранів України  з нагоди відзначення річниці вигнання нацистів із території рідної землі.
Після урочистостей, присутніх миколаївців та гостей міста запросили на інтерактивний “Урок миру”, який проходив просто неба по вул. Соборній (квартал від вул. Адміральської до вул. Нікольської). Розділившись на декілька тематичних локацій квартал перетворився на справжній осередок пам’яті та шани визволителів Миколаєва. З концертного майданчика лунали патріотичні авторські твори у виконанні: письменниці, авторки збірок віршів та оповідань, члена Національної спілки письменників України Ольги Славної; письменниці, журналістки, голови Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України Віри Марущак; поета, прозаїка, драматурга, лауреата премії Президента України “Українська книга року” Віталія Рогожі; поетеси, переможниці обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга», члена Національної спілки письменників України Тетяни Свірської. Окрім цього, святковий настрій створювали кращі вокалісти міста, даруючи усім відомі композиції героїко-патріотичної тематики. Поринути у історичні події можна було, переглянувши кінохроніку про звільнення Миколаєва.
Також протягом дня містянам була представлена локація Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького. На інформаційно-інтерактивній локації бажаючі мали можливість ознайомитися з кращими, дорогими серцю кожного миколаївця книгами, де відображена хроніка визвольного шляху міста у нерозривній єдності з історією всієї України. До уваги городян були представлені публіцистичні та художні твори про воєнні роки 1941-1945 на Миколаївщині, а також видання про сучасні військові події на Сході України. На бібліотечному майданчику можна було взяти участь в інтелект-грі та краєзнавчій бліц-вікторині, де кожен міг продемонструвати свої знання з історії міста Миколаєва, відкрити для себе нові сторінки героїчного минулого рідного краю.
Свою інформаційно-просвітницьку локацію також  представила і   Центральна міська бібліотека для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка. Просто неба була презентована книжкова виставка «Серцем доторкнись до війни»,  в рамках якої були представлені тематичні розділи: дитинство, опалене війною; жіноче обличчя війни; незабутня поезія воєнних років.
Особливий захват у відвідувачів викликала і інсталяція «Фронтовий бібліотечний привал» з демонстрацією атрибутів воєнних років. Найактивніші та найдопитливіші відвідувачі змогли долучитися до інтерактивної програми з вікторинами,  поетичними батлами, отримуючи в знак подарунок –  привітання зі святом  у вигляді стилізованих військових листів воєнних років (конвертів-трикутників).
День вшанування подвигу героїв Миколаєва став відголоском великих подій, які змінили історію багатьох миколаївців, подарувавши світле, щасливе майбутнє.  Пам’ятна дата з кожним роком віддаляється від нас у часі, але навіки закарбована в серцях вдячних нащадків. Ніхто й ніколи не забуде про ті героїчні вчинки, які здійснили наші предки в ім’я свободи, честі і благополучного життя.
Фото: офіційний сайт Миколаївської міської ради, інтернет-видання СВІДОК.info, управління.