У Миколаєві офіційно провели зиму та зустріли весну!

Останніми святковими вихідними – 8, 9 та 10 березня у Миколаєві весело, завзято, активно, з різноманітними розвагами та смачним частуванням проводжали зиму і зустрічали весну.

Народні гуляння на Соборній площі проходили в рамках І у Миколаєві фольклорного фестивалю “Вся надія – на Колодія!”, присвяченого святкуванню Масниці.

Організаторами заходу виступили: управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради та Миколаївський міський палац культури “Молодіжний”.

Протягом трьох днів сотні миколаївців збирались на головній площі міста, аби відчути атмосферу колоритної української творчості та культури, поринути в українські традиції святкування Масниці та поласувати українськими стравами. Так, 8 березня, на святковій локації миколаївці та гості міста отримали змогу переглянути лицарські бойові турніри, насолодитися виступами солістів оперно-вокальної студії ім. Н. Западинської, вокальних дуетів міста, а наприкінці дня відчути драйв від виступу запального музичного гурту “Стакани”. Любителі яскравих світлин – робили фото на фоні тематичних інсталяцій та фотозон від Дитячої художньої школи м. Миколаєва, які гармонійно доповнювали площу розваг.

Не менш насиченим видався другий день святкування Масниці – 9 березня. В сонячний весняний день Соборна площа зібрала миколаївців на розважально-ігрових локаціях. Чоловіки випробовували свою спритність у перепилюванні колод та у вмінні дістати приз з найвищої точки стовпа, за що отримували подарунки. Дітлахи, в свою чергу, знайшли розвагу у битві подушками просто на газоні Соборної площі. Веселі пісні, танці та старовинні обряди святкування Колодія гостям підготували творчі колективи Миколаївського міського палацу культури “Молодіжний” та “Корабельний”. Не обійшлося і без головного героя дійства – пана Колодія, який урочисто ключем відкрив весну, впустивши її панувати на землі, після чого активно частував усіх бажаючих смаколиками української кухні. Надвечір, на гостей площі чекала концертна програма за участю народного ансамблю циганської пісні і танцю “Бахтале”, кавер-бендів BadSister і Cheesecake.

Останній день святкування, 10 березня, народні гуляння продовжились розважальною програмою від козацької школи “Спас” та гурту “Козачка”. Фольклорне свято за участю кращих творчих колективів Миколаївської області та Миколаєва відкрили присутнім світ автентичної народної творчості та обрядових дійств.  Закінчився фестиваль символічним спалюванням символу минулої зими – Мари-Морени, після чого зима офіційно відступила, а весна увійшла у свої володіння повноправною господинею.

Фото: управління, НикВести, інтернет-видання 0512, Надія Сєрбул.