У день 100-річного ювілею відкрили пам’ятну дошку Почесному громадянину Миколаєва, Лицарю театру Миколі Троянову

У день 100-річного ювілею відкрили пам’ятну дошку Почесному громадянину Миколаєва, Лицарю театру  Миколі Троянову

16 грудня 100 років від дня народження виповнилося би театральному режисеру і актору, драматургу, публіцисту, громадському діячу, заслуженому артисту Грузії, Почесному громадянину міста Миколаєва, справжньому подвижнику театру Миколі Олексійовичу Троянову.

Із цієї нагоди культурна громадськість зібралася на урочисте відкриття меморіальної дошки, розміщеної на фасаді Будинку культури будівельників. Рішення про її встановлення було прийнято Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради від 28.07.2021 № 665. Проєкт реалізувався згідно з Міською комплексною програмою «Культура та охорона культурної спадщини на 2021-25 рр.», відповідно до Наказу управління культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради «Про відзначення 100-річчя Миколи Троянова у м. Миколаєві». Над втіленням в життя самої ідеї працювала миколаївська скульпторка Наталя Макаєва, дизайнерський супровід здійснив Андрій Іваницький. На пам’ятній дошці повідомляється, що саме в цьому будинку 50 років служив у Народному театрі Микола Олексійович Троянов.

Вшанувати пам’ять талановитого земляка прийшли поціновувачі його таланту, учні, містяни. Відкрив урочистості начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Юрій Любаров, який привітав присутніх із вагомою подією в культурному житті міста. «Це наша пам’ять, наша шана і наша слава!» – зазначив очільник галузі культури міста. Завітав на захід і син Миколи Олексійовича – Олексій Троянов, який подякував миколаївцям за пам’ять про батька. Із привітальним словом до присутніх звернулася також й видавчиня Ірина Гудим. Микола Троянов залишив чималу літературну спадщину: ним написано два десятки п’єс, опубліковані драматичні твори, мемуари, вірші, балади, видано шість книг, три з яких – у видавництві пані Ірини. До слова також був запрошений і директор Миколаївського зоопарку, депутат Миколаївської міської ради, голова оргкомітету загальноміської програми «Людина року. Городянин року», заслужений працівник культури України Володимир Топчій. Пан Володимир поділився особистими враженнями від спілкування з Майстром.

Наприкінці заходу гості поклали квіти до меморіальної дошки, що вже стала частиною історії міста Миколаєва, якому своє життя і творчість присвятив Микола Троянов.