У бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відкрито виставку «Німці в Україні: історія і культура»

У бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відкрито виставку  «Німці в Україні: історія і культура»
14 травня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулося відкриття мобільної виставки «Німці в Україні: історія і культура», яка представляє історичні факти про вихідців з Німеччини, для яких домівкою стала Україна.
Унікальність цієї виставки в тому, що дані представлені на 24 стендах німецькою та українською мовами і проілюстровані трьома сотнями унікальних карт, документів і фотографій, що охоплюють історичний період з Х століття до 1939р.
Головна мета виставки – показати роль німецьких переселенців в економічному, політичному і культурному житті України.
Автор концепції і текстів – доктор Альфред Айсфельд, німецький історик, автор численних наукових праць, експерт з історії та культури німців в Російській імперії, Радянському Союзі і країнах СНД.
Проект проводиться під егідою Ради німців України, а реалізацію здійснює Міжнародне товариство німців України «Відергебурт» (керівник виставки Володимир Володимирович Піньковський, голова Міжнародного товариства німців України «Відергебурт»).
Захід пройшов в теплій, небайдужій атмосфері, де гості спілкувалися та розповідали цікаві факти з життя етнічних німців.
На заході були присутні представники Миколаївської облдержадміністрації, з теплими привітальними  словами виступив головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Чеботарьов Віктор Олександрович.
У відкритті виставки взяли участь представники миколаївського Центру німецької молоді, культури і розвитку «Відергебурт», Миколаївського обласного центру німецької культури,  історики, краєзнавці.
Виставка буде експонуватися до 1 червня 2019 року. Запрошуємо всіх бажаючих!