«Туризм. Спадщина. Креативність»: «Матвіївський борщ із бичками» став одним із кращих культурних продуктів міжнародного конкурсу

«Туризм. Спадщина. Креативність»: «Матвіївський борщ із бичками» став одним із кращих культурних продуктів міжнародного конкурсу

У 2021-му році, в рамках проєкту «Туризм. Спадщина. Креативність», що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва», відбувся конкурс «Креативний туризм та інноваційні продукти на основі спадщини», спрямований на розвиток нових інноваційних ідей креативного туризму та культурних продуктів, що базуються на напрямах нематеріальної культурної спадщини (НКС).

Серед 20 заявників-учасників конкурсу був і творчий колектив Матвіївського будинку культури, який представив на розсуд журі свій традиційний «Матвіївський борщ з бичками» як креативний культурний продукт. Рецепт і традиції приготування страви, а також неповторний колорит автентичних обрядів були гідно оцінені міжнародним журі і визнані одним із трьох переможців!

Нагадаємо, рецепт традиційного приготування «Матвіївського борщу з бичками» був поданий на розгляд комісії для внесення його до Обласного реєстру нематеріальної культурної спадщини ще у 2018-му році. Відтоді смачний елемент НКС став не лише візитівкою Миколаєва на різноманітних фестивалях і конкурсах, а й цікавим туристичним магнітом.

Вітаємо колектив Матвіївського будинку культури з перемогою та бажаємо вдалого подальшого розвитку туристичних інновацій! Попереду – презентація продукту та зустріч із іноземними туристами.

Список проєктів-переможців можна подивитися за посиланням:

http://frgn.mk.ua/?p=12922&fbclid=IwAR1Ee6SOPIV9P7BlQcvpwf5aTY6AG_0M8ewTIDI48GJzEBoNi9IJaqtJ7W4