«Те, що робить Тетяна Губська, є подією у житті нашого міста…»: у Центральній міській бібліотеці імені Марка Кропивницького відбулася творча зустріч із дослідницею миколаївської історії

«Те, що робить Тетяна Губська, є подією у житті нашого міста…»: у Центральній міській бібліотеці імені Марка Кропивницького відбулася творча зустріч із дослідницею миколаївської історії

15 років тому, у січневі дні 2007-го, старша наукова співробітниця Миколаївського обласного краєзнавчого музею, спеціалістка у сфері церковного краєзнавства Тетяна Миколаївна Губська познайомила містян з унікальним виданням, плодом її творчості – книгою «Военное духовенство и священники Николаева». Та пам’ятна зустріч проходила у стінах Центральної міської бібліотеки імені М.Л.Кропивницького. І ось 20 січня 2022-го року там же, у затишній бібліотечній залі, в рамках творчої зустрічі з читачами хранителька миколаївської історії Тетяна Губська розповіла про подальші свої дослідження після виходу першої книги.

«Тетяна Миколаївна Губська – унікальна людина, і ми шукали бодай найменший привід, щоб організувати зустріч із нею. Сьогодні виповнилося 15 років від дня виходу її першої книги. І нам здалося це доречним, щоб запросити миколаївців на спілкування з дослідницею та популяризаторкою історії Миколаєва», – зазначила директорка Центральної міської бібліотеки імені М.Л Кропивницького Інга Хоржевська.

Після виходу першої книги Тетяна Губська продовжила дослідження церковного краєзнавства, історії військового духовенства. Її перу належать вісім книг. Серед них: «Город мраморных ангелов», «Соль земли: священнослужители и храмы Николаевщины», «Потомкам славных фамилий», присвячена іноземцям у Миколаєві. Науковицею також опубліковано десятки статей, розроблено понад 50 авторських екскурсійних маршрутів. Історичні пошуки та відкриття – це процес нескінченний, який продовжується й нині. Усі згадані книги вийшли друком у видавництві Ірини Гудим, з якою авторку пов`язують дружні стосунки.

«Історія вчить, як на світі жити. Коли людина, народ й нація втрачають історичну пам`ять певного періоду, відповідно це позначається на долях мільйонів людей, країни й суспільства. Тому, все те, що робить Тетяна Миколаївна, є подією у культурно-мистецькому, громадському житті нашого міста. У її книгах все пізнавальне, виховне», – зазначив зі сцени заходу кореспондент газети «Південна Правда» Леонід Ржепецький.

Під час надзвичайно теплої зустрічі Тетяна Губська ділилася цікавими, до цього моменту невідомими фактами, історіями, спогадами й творчими планами.

До вашої уваги аудіоверсія зустрічі: http://zvuk-mykolayiv.blogspot.com/…/tetiana-hubska-15