Тарас Кремінь оголосив про початок прийому творів на здобуття премії імені Дмитра Креміня

Тарас Кремінь оголосив про початок прийому творів на здобуття премії імені Дмитра Креміня

2023 рік в Україні оголошено Роком Дмитра Креміня (1953-2019) ‒ поета, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка. З цієї нагоди у закладах культури міста вже тривають заходи, присвячені талановитій людині, яка багато років життя і творчості присвятила Миколаєву.

22 травня на своїй сторінці у фейсбуці син поета, Уповноважений із захисту державної мови, народний депутат України VIIІ скликання, кандидат філологічних наук Тарас Кремінь, оголосив про початок прийому творів, що пропонуються для відзначення літературною премією імені Дмитра Креміня.

Премія ім. Дмитра Креміня заснована на підставі ініціативи родини Дмитра Креміня, Постанови Верховної Ради України, розпоряджень голів Миколаївської ОВА, Закарпатської ОВА про Рік Дмитра Креміня, а також за рішення Довжанської ОТГ, сприяння НСПУ. Вона присуджується щорічно до дня народження Дмитра Креміня ‒ 21 серпня громадянам України, на конкурсних засадах, за кращу поетичну книгу українською мовою.

Грошова частина виплачується переможцю у розмірі 100 (сто) тис. гривень.

На здобуття премії висуваються нові оригінальні книги авторів, видані протягом останніх трьох років.

Про інші подробиці проєкту дивіться з положення за посиланням: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02GYaHGF7ZTmPPecq4VQUNTdMz83Sx8oBHpVMJPAPSwWCoRGf7REH4DDXXzC2utU2cl&id=100000558573036

Бажаємо успіху!