«Та, що малює без слів…»: творча зустріч із миколаївською художницею-ілюстратором Юлією Поліщук

«Та, що малює без слів…»: творча зустріч із миколаївською художницею-ілюстратором Юлією Поліщук

16 лютого в Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка  учні восьмого класу Миколаївського муніципального колегіуму здійснили подорож у чудовий світ краси, світла та надії разом із миколаївською художницею-ілюстратором — Юлією Поліщук.

Юлія Поліщук народилася в Одесі, але з 1986 року живе в Миколаєві. Закінчила спочатку Миколаївську дитячу художню школу, а 2004 року — Миколаївську філію Київського національного університету культури і мистецтв за фахом художник-майстер декоративно-ужиткового мистецтва. Два роки викладала на кафедрі образотворчого мистецтва Миколаївського коледжу культури і мистецтв. Недовгий час працювала художником ляльок у Миколаївському театрі ляльок.  2010 року закінчила Українську академію друкарства (м. Львів). З 2013 року — головний редактор театрального журналу «Шалені козюльки». Юлія створила ілюстрації та дизайн книг: «Школярка з передмістя» О. Думанської, «Алегро» Ф. Леклера, «В зоопарку» О. Кротюк, «Прийшов ангел» М. Петренка, «Чорний Кіт-Аристократ Киця і комп’ютерна мишка» О. Томенко.

На творчій зустрічі мисткиня відкрила школярам таємниці створення книжкових ілюстрацій. Вона розповідала, як   обрала професію художниці, яку роль в її творчості відіграла любов і натхнення батьків-художників та брата, про свою роботу в Миколаївському фаховому коледжі культури і мистецтв, а також ділилася планами на майбутнє.

Протягом заходу учні ділилися враженнями від побаченого, жартували та ставили запитання. Школярі з неприхованою цікавістю запитали,  до якої вершини художниця прагне у своїй творчості, а Юлія відповіла: «Можливо, хотілося б отримати Міжнародну премію імені Г.Х. Андерсена, якою нагороджують найкращих ілюстраторів».

Бібліотекарі й учні побажали художниці творчого натхнення, здоров’я та здійснення мрій! Після такої цікавої та пізнавальної зустрічі восьмикласники стали справжніми шанувальниками таланту Юлії Поліщук, а деякі захопилися мистецтвом ілюстрації.