«Сонце на рейді»: у міській бібліотеці ім. Марка Кропивницького презентували збірку поезій Олега Дороша

«Сонце на рейді»: у міській бібліотеці ім. Марка Кропивницького презентували збірку поезій Олега Дороша

9 жовтня у вітальній Центральної міської бібліотеки ім. М.Л.Кропивницького миколаївський поет Олег Дорош познайомив гостей із новою збіркою «Сонце на рейді».

Перші спроби писати у молодого поета були ще за часів школярства й у студентські роки. Але знаковим у своєму житті він вважає 2012-й, коли у рідному Миколаєві пощастило знайомитися з українським письменником, перекладачем і літературним редактором Михалком Скаліцкім. Саме тоді Олег Дорош відчув бажання не лише проявлятися творчо, а робити це якісно. Він тривалий час вчиться у майстра і ділиться своїми поезіями на сторінках журналу «Літера Н». Перша книга поета «Сьогодні і завжди» побачила світ 2019-го. Тоді до збірки ввійшли неопубліковані раніше тексти. З 2000-го року Олег Дорош друкується в періодичних виданнях і в інтернеті. За цей час він здобув чимало нагород та визнання:

2009р. – переможець конкурсу молодих літераторів краю «Південне сузір’я»;

2010р. – лауреат обласного конкурсу «Золота арфа»;

2011р. – переможець конкурсу «Бумажное дерево»;

2014р. – лауреат всеукраїнського фестивалю поезії «Ватерлінія»;

2014р. – член Національної спілки письменників України.

Олег Дорош також є активним учасником літературних об`єднань: «ЛАКМус», «Микола (Миколаївський літературний андеграунд)». Він – один із засновників і лідерів мистецького об’єднання «Теплий настрій».

«Сонце на рейді» – своєрідне продовження попередніх задумів. Ця книга про Миколаїв, про зв’язок міста і його жителів, відчуття людини у бурхливому вирі життя. «…Сонце – невіддільний символ Миколаєва. Ми живемо на півдні. І якщо ви прочитаєте книжку, обов’язково відчуєте подих сонця. Яке воно зранку, в обід і ввечері… «Сонце на рейді» – своєрідний обіг сонця по обрію неба, і Миколаїв – під тим сонцем», – підкреслює Олег Дорош. Книга вийшла друком 2021-го року у видавництві Василя Торубари, й вже відмічена премією Всеукраїнського літературного конкурсу «Смолоскип 2020».

Суботній осінній вечір із Олегом Дорошем пройшов у теплій атмосфері дружнього спілкування і прослуховування поезії. Присутні подякували автору за приємні відчуття та побажали натхненної творчості й надалі!