Шедеври музичного мистецтва Миколаєва ХІХ початку ХХ століть знову “ожили” на засіданні методичного об’єднання «Clavier Club»

Шедеври музичного мистецтва Миколаєва  ХІХ початку ХХ століть знову “ожили” на засіданні методичного об’єднання «Clavier Club»

Музична освіта та виконавська майстерність в Миколаєві мають свою неповторну багатогранну історію.

Чудовою нагодою для ознайомлення з творами композиторів нашого міста кінця ХІХ початку ХХ століть стало засідання методичного об’єднання «Clavier Club», яке 8 лютого зібрало в концертній залі Дитячої музичної школи №2 викладачів фортепіанних відділів шкіл естетичного виховання міста Миколаєва. Поява та наступна плідна робота методичного об’єднання «Clavier Club» стала можливою завдяки сприянню Миколаївського коледжу культури та мистецтв, на базі якого працює відділення підвищення кваліфікації та його талановитим організаторам – керівникам клубу Чернявській Т.Є, Музикус С.В та Островській Т.А.

Заступник директора ДМШ №5 Желан А.В. представила присутнім укладену особисто хрестоматійну збірку «Твори», в якій із великою повагою та любов’ю були зібрані опуси миколаївських музикантів минулих століть. Розповідь про композиторів та музичне життя Миколаєва ХІХ початку ХХ століть було супроводжено захоплюючою відео-презентацією, багатою на архівні документи, історичні факти, фотографії та афіші тих часів.

Завдяки концерту – презентації, який було підготовлено директором ДМШ №5 Столяровою Л.В. та викладачами школи: Коротковою О.В., Тагановою О.С., Мельничук О.П., Пономарьовою Л.Д., Павловою І.А., Широковою З.В., Пономарьовою Г.А., слухачі змогли зануритись в атмосферу старого Миколаєва і насолодитись музикою, що була популярною в Миколаєві більше ста років тому.

Одним із головних завдань засідання методичного об’єднання «Clavier Club» є передача досвіду та знань підростаючому поколінню. Тому в програмі концерту взяли участь і юні музиканти – учениця 7 класу Поліна Мироненко (клас викладача Столярової Л.В.) та студенти Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв – Марія Івутіна та Діана Мар’яновська, які проходять виробничу практику на базі ДМШ №5. У виконанні дівчат також прозвучали відомі вокальні твори минулого.

Творча зустріч з музичною історією міста пройшла в теплій, дружній атмосфері. Кожен з учасників заходу вкотре переконався в правдивості крилатого вислову «Все проходить, а музика – вічна» – адже твори композиторів Миколаєва кінця ХІХ початку ХХ століть сьогодні знову ожили, нагадавши про себе теплими спогадами, залишивши щирі емоції у слухачів.