Пам’ятний знак на місці підготовки до висадки загону десантників під командуванням К. Ф. Ольшанського

Пам’ятний знак на місці підготовки до висадки загону десантників під командуванням К. Ф. Ольшанського
Пам’ятники, меморіальні дошки та пам’ятні знаки є одними з найкращих способів увіковічнити пам’ять про героїв, які віддали своє життя заради нашого мирного неба над головою.
Однією з таких знакових для Миколаєва памяток є Пам’ятний знак на місці підготовки висадки десанту під командуванням Костянтина Федоровича Ольшанського. Встановлено його на березі річки Південний Буг недалеко від будинку, де знаходився штаб Костянтина Ольшанського, і який пізніше став окремою пам’яткою Другої світової війни.
На гранітній дошці нанесено зображення Зірки Героя та напис: «На цьому місці 25-26 березня 1944 року за допомогою місцевих рибалок готувався до висадки в місто Миколаїв морський десант під командуванням старшого лейтенанта Ольшанського. За стійкість і відвагу, проявлені в нерівному бою з гітлерівцями за звільнення міста, весь морський загін удостоєний звання Героя Радянського Союзу». Усім учасникам десанту було присвоєно звання Героїв Радянського Союзу.
Побудований пам’ятний знак на кошти комсомольців Корабельного району. Під час ремонтних робіт місцевими жителями було знайдено записку, в якій було сказано, що 27 жовтня 1968 року о 14-й годині були завершені роботи з підготовки відкриття пам’ятника десантникам. Щороку, 26 березня та 9 травня, біля пам’ятного знаку збирається багато миколаївців і гостей міста, аби вшанувати пам’ять безсмертного подвигу героїв-ольшанців.