Пам’ятник Герою Радянського Союзу В. О. Лягіну

Пам’ятник Герою Радянського Союзу В. О. Лягіну
У Миколаєві, на перетині вулиці Лягіна та проспекту Центрального знаходиться пам’ятник Герою Радянського Союзу Віктору Олександровичу Лягіну.
Віктор Лягін під псевдонімом Корнєв прибув до Миколаєва напередодні окупації міста фашистськими загарбниками в кінці липня 1941 року з метою виконання завдання щодо організації розвідувально-диверсійної роботи для боротьби з окупантами. 30 вересня 1942 року в місті на чолі з Лягіним почала діяти підпільна антинацистська група «Миколаївський Центр», яка підтримувала зв’язок з іншими підпільними організаціями Миколаївської та Херсонської областей.
Група проводила широку агітацію серед населення, зриваючи плани гітлерівців щодо вивозу молоді до Німеччини. Згодом до неї увійшли досвідчені розвідники-підпільники, які розгорнули активну діяльність зі збору і передавання важливих відомостей та здійснили цілу низку диверсій. Зокрема, під керівництвом Лягіна, було знищено німецький аеродром у Соляних з ангарами, літаками і запасами пального та 7 листопада 1941 року потоплено док, що зірвало плани противника організувати в Миколаєві ремонт військових кораблів.
У лютому 1943 року нацисти вийшли на слід Віктора Лягіна, заарештували його і влаштували нелюдські тортури в катівнях гестапо, після чого 17 липня 1943 року Віктор Олександрович Лягін був розстріляний.
Звання Героя Радянського Союзу було присвоєно Віктору Лягіну посмертно. На честь героя-розвідника у Миколаєві 28 березня 1974 року встановлено його бронзове погруддя. Воно знаходиться на постаменті з червоного полірованого граніту, на лицевій стороні якого розміщені бронзова Зірка Героя і напис «Герой Радянського Союзу Лягін Віктор Олександрович». Авторами пам’ятника є скульптори М.Л.Ігнатьєв,  Є.М.Максименко та архітектор О.Р.Портних.
На вшанування памяті розвідника, його ім’ям у Миколаєві названо вулицю, встановлено меморіальну дошку. У будинку, де він жив, розташований музей «Підпільнопартизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни».