Міський парк культури та відпочинку «Ліски»

Міський парк культури та відпочинку «Ліски»

«Ліски» – назва парку, розташованого в мікрорайоні Ліски міста Миколаєва. Перші згадки про парк датуються ще 1790 роком, але тоді на його місці було багато дикозростаючих дерев і чагарників, зібраних в окремі групи, що створювали враження невеликих лісочків. Саме звідси і пішла майбутня назва вже нового облаштованого парку, який ми маємо можливість сьогодні споглядати.

За свідченням істориків парк «Ліски» існував ще до заснування Миколаєва, а його облаштуванням займався сам Фалєєв. Так, у листі до князя Потьомкіна від 14 серпня 1790 полковник Фалєєв вперше згадує: «… Ліски» займають 833 десятини землі … це 35 гаїв з диких дерев (в’яз, береза ​​дуб), фруктові сади, колодязі…».

Старожил і знавець міста Кумані Н.М. у своїх мемуарах зазначав: «… територія «Ліски» належала морському відомству (кінець ХVIII – початок XIX ст.). На ній розташовувалась літня резиденція командира Чорноморського флоту, будівля Морського зібрання. Кінець 19 століття: частина Лісків продана під хутори мешканцям міста. Деякі землі надали «у тимчасове користування Чорноморському заводу, заводу «Наваль» та російському товариству пароплавства і торгівлі, що поклало початок їх запустінню і вирубці. Площа «Лісків» суттєво зменшується».

У 1898 р. у «Лісках» вперше в Миколаєві робітники відзначили першотравневі свята. На згадку про перші виступи робітників міста в 1976 році на території парку споруджена скульптурна композиція. Автори пам’ятника – скульптор Мірошниченко Г. М., архітектор Бутаков В. Г.. Колосальної шкоди парку завдали дві світові війни: практично всі дерева були вирубані, за винятком небагатьох дубів і тополь. У другій половині 60-х років, а також в 70-ті роки ХХ століття розпочався інтенсивний розвиток житлового масиву «Ліски», що сприяло швидким процесам урбанізації території. Починаючи з 80-х років, у зв’язку з будівництвом намивної території первісне окраїнне розташування парку було втрачено. Його територія різко скоротилася і на момент розвитку природно-заповідного фонду склала 33 гектара.

Сьогодні парк «Ліски» – це прекрасне місце відпочинку городян, де всі бажаючі можуть провести дозвілля, насолоджуючись чудотворним і бадьорим ароматом сосен, величчю тополь, розкішшю зелених насаджень, тінню Платанової алеї.

Унікальність парку «Ліски» полягає у наявності природного рослинного комплексу, який створює затишок, насичений неповторним ароматом хвої. Основу насаджень складають: сосна звичайна і сосна кримська, тополя, платани, біла акація (віком від 40 до 50 років). Парк «Ліски» – це поєднання природного ландшафту та різноманітних форм дозвілля, природний і культурно-просвітницький комплекс, який забезпечує сприятливі умови для повного задоволення духовних та естетичних потреб населення в умовах природного середовища. В межах парку є дитячі атракціони, батути, електричні транспортні засоби, танцмайданчик, шахово-шашковий павільйон, спортивні споруди, дитячі  майданчики, кафе-бари.

Відпочинок у парку «Ліски» урізноманітнить ваше дозвілля, додасть вам наснаги та бадьорості!