Меморіальний комплекс Воїнам-визволителям

Меморіальний комплекс Воїнам-визволителям
Меморіальний комплекс Воїнам-визволителям було відкрито у Миколаєві в 1967 році на перетині проспекту Центрального з вулицею Декабристів.
У центрі меморіальної композиції споруджено багатометровий обеліск із зображенням Вічного вогню. Барельєфи на стелі розповідають про мужність воїнів у боротьбі за свободу своєї батьківщини, про скорботу матері за загиблими синами.
На бетонній плиті нанесено назви військових зєднань і частин, що брали участь у визволенні нашого міста від фашистських загарбників і яким було присвоєно почесне звання Миколаївські.
Проєкт пам’ятника був підготовлений студентами Новосибірського інженерно-будівельного інституту В.Вороніним, Н.Давидовим та А.Пряхіним. У його реалізації взяли участь архітектор Л.Заполянська, скульптор А.А.Коптєв, художник В.І.Зізда.
Окрім того, на інших плитах, розташованих поряд з меморіалом, зображені фрагменти, що ілюструють героїчні сторінки з історії визволення міста.
Меморіальний комплекс є одним з тих священних місць, біля яких вдячні миколаївці вшановують подвиг воїнів, полеглих у роки найбільш кривавої і жорстокої в історії людства війни в битві за наше сьогоднішнє мирне небо.