Меморіальна дошка народному артисту України Борщову Дмитру Васильовичу (1924-2008)

Меморіальна дошка народному артисту України Борщову Дмитру Васильовичу (1924-2008)
Дмитро Васильович Борщов народився у 1924 році в селі Курячі Лози, Кривоозерського району Миколаївської області в сім`ї священнослужителя. Учасник Другої світової війни.
По завершенні навчання в театральній студії при Одеському українському драматичному театрі імені Жовтневої революції (тепер – Одеський академічний український музично-драматичний театр імені В. Василька) дебютував в одному з одеських театрів.
Згодом Д.В. Борщов переїздить до Миколаєва і майже 40 років свого життя віддає Миколаївському обласному українському музично-драматичному театру. На його підмостки він виходив починаючи з 1952 р., коли майбутній академічний театр був ще Театром юного глядача.
Тут він зіграв сотні ролей та втілив у життя характери різноманітних персонажів: Захара Беркута («Захар Беркут» І.Франка), Гната («Безталанна» І. Ка
рпенка-Карого), Гриця («Ой, не ходи Грицю» М.Старицького), Возного («Наталка-Полтавка» І. Котляревського), Часника («В степах України» О. Корнійчука), Карбишева («Коли мертві оживають» І. Рачади) та багатьох інших.
З 1993 року, граючи вже на сцені Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру, Дмитро Борщов, не зважаючи на поважний вік, створив ще немало яскравих образів, серед яких Тев`є-молочник у виставі «Поминальна молитва» за п’єсою Г. Горіна.
Дмитро Борщов мав унікальну акторську манеру, з притаманними їй м’якою органікою, тонким психологізмом, вишуканою акварельністю барв. Він був однаково органічний та переконливий в драмі і в комедії, в головних і в маленьких ролях.
Талант актора не залишався непоміченим. У 1979 році Дмитру Васильовичу Борщову було присвоєно звання «Народний артист Української РСР». Також він був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапору та орденом «Знак Пошани».
Помер Д.В. Борщов у 2008 році. Похований актор у Миколаєві.
З метою увічнення пам’яті народного артиста України Дмитра Васильовича Борщова, враховуючи клопотання Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру від 20.03.2008 №69, виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 27.02.2009 було прийнято рішення за №527 про встановлення йому в м. Миколаєві меморіальної дошки.
Автором пропам’ятної таблиці, виготовленої за рахунок благодійних коштів, став відомий художник та скульптор, заслужений діяч мистецтв України Іван Якович Булавицький.
25 березня 2009 року, напередодні Міжнародного дня театру, біля будинку №54 по вулиці  Нікольській, де останні 20 років свого життя мешкав Дмитро Васильович Борщов, на урочисте відкриття меморіальної дошки зібрались друзі актора та прихильники його таланту, аби вшанувати пам’ять про цікаву, життєлюбну, творчу особистість Миколаєва.