Матвіївський будинок культури

Матвіївський будинок культури, зазнавши немало змін та перетворень протягом свого майже 100-літнього існування, залишається і сьогодні вірним ідеї збереження і розвитку народної творчості.

Клубні формування та добровільні об’єднання закладу культури ведуть активну творчу діяльність. Декілька років поспіль народний хоровий колектив «Червоняночка» гідно представляє свій край на щорічному Всеукраїнському фестивалі національних культур «Таврійська родина» у місті Генічеськ Херсонської області.

У 2018 році колектив отримав Гран – прі у номінації «Хоровий спів» конкурсу «Фестивальний розмай», в рамках XVI Всеукраїнського благодійного фестивалю народної творчості «Купальські зорі».

Дитячий хореографічний гурток «Ritmix» також веде активну культурно-мистецьку діяльність та бере участь у конкурсах і фестивалях різних рівнів. У 2018 році колектив посів почесне I місце Відкритого міського конкурсу героїко-патріотичної пісні і танцю, вразивши журі та глядачів виконанням українського танцю «Привітальний».

Окрему увагу фахівці закладу та учасники народного хорового колективу «Червоняночка» приділяють вивченню, збереженню та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини мікрорайону Матвіївка. Результатом такої кропіткої роботи стало внесення у 2019 році в місцевий реєстр нематеріальної культурної спадщини рецепту та технології приготування традиційного матвіївського зеленого борщу з бичками.

На базі закладу діють 9 клубних формувань, різних за напрямами та формами роботи:

1. Народний хоровий колектив «Червоняночка», керівник Ферару К.В.;

2. Гурток «Майстерня гончарного мистецтва», керівник Жданова А.Ю.;

3. Гурток навчання гри на гітарі «АнГіМа», керівник Воловіна О.В.;

4. Інструментальний ансамбль «Вернісаж», керівник Ферару К.В.;

5. Дитячий хореографічний гурток «Ritmix», керівник Проценко Т.В.;

6. Любительське об’єднання каратистів «Olimpik», керівник Плацканов В.В.;

7. Любительське молодіжне об’єднання «Територія особистості», керівник Біла-Дідняк І.П.;

8. Любительське об’єднання за здоровий спосіб життя «Лада», керівник Біла-Дідняк І.П.

9. Вокальна студія «Golden Voice», керівник Нафталімова М.В.

Керівники всіх без винятку гуртків та добровільних об’єднань регулярно удосконалюють свій професійний рівень, беруть участь у семінарах та курсах підвищення кваліфікації.

Творча родина Матвіївського будинку культури впевнена, що без культури немає майбутнього, тож запрошує всіх бажаючих долучитися до когорти шанувальників активного, змістовного, корисного для душі і здоров’я дозвілля.