Дитяча художня школа м. Миколаєва

Дитяча художня школа – це заклад високого художньо-естетичного рівня, який має свою історію, багаторічні традиції, здобутки і особисте творче обличчя.

Школа заснована на комунальній формі власності і має статус державного закладу освіти.  Дитяча художня школа розташована за адресами: основна будівля – пам’ятник культури та архітектури місцевого значення «Житловий будинок-особняк» кінця ХІХ ст. «Будинок з Меркурієм» (архітектор будівлі Штукенберг Є. А.) по вул. Спаська, 20, та філія закладу  по вул. Спаська, 23/1.

Основними завданнями художньої школи є: залучення до творчості талановитих дітей та юнацтва, навчання їх різним видам образотворчого мистецтва, створення умов для творчого, інтелектуального і духовного розвитку, професійна орієнтація, пошуки шляхів особистої творчої реалізації, любов до етнічного мистецтва свого краю, традицій українського мистецтва та інших націй і народів, виховання загальної естетичної культури.

З 1 вересня 2015 р. вперше на базі школи були відкриті групи на платній основі. Це дало можливість залучити до навчання в закладі талановитих дітей з 5-ти років.

ДХШ – це єдина художня школа м. Миколаєва, де учні отримують образотворчу освіту за Типовими навчальними планами початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) Міністерства культури України (Наказ від 11.08.2015р. № 588). Термін навчання в школі 4 – (5-6) років та 8 років за новою освітньою програмою. Основні учбові дисципліни: «Рисунок», «Живопис», «Композиція», «Скульптура», «Історія образотворчого мистецтва», «Предмет за вибором», «Пластичні пози», «Художня робота з деревини. Дизайн»,

Сьогодні заклад очолює директор, випускниця ДХШ 1979 року, «Вчитель року 2004», «Громадянин року – 2013» в номінації «Культура», лауреат обласної премії ім. М. Аркаса в номінації «Просвітницька діяльність – 2016 р.» – Кручиніна Євгенія Іванівна.

Багато випускників ДХШ – це видатні митці Миколаєва. Так, Поліна Дорошенко  – відома ілюстраторка дитячої книги. Проілюстроване нею видання Лесі Українки «Лісова пісня» (Київ, видавництво «Основи», 2014 р.) увійшла в один із самих престижних світових каталогів дитячих книг White Ravens 2014 (Німеччина, м. Мюнхен).

Також учні ДХШ ставали переможцями загальноміського конкурсу «Громадянин року» в номінації «Надія року»:  у 2014 році – Андрій Мартинюк, у 2019 році – Олексій Косигін.

ДХШ постійно веде активну виставкову діяльність: бере участь у виставках та конкурсах дитячої творчості різного рівня, тим самим долучаючи до навчання  нових талановитих дітей.

В архіві закладу багато перемог:

  • 4 золоті медалі міжнародних конкурсів (Японія-2, Україна-2);
  • 17 Почесних грамот міністра культури України (за різні роки);
  • 7 перших місць міжнародних конкурсів;
  • 6 гран-прі та 8 перших місць обласних бієнале дитячої творчості присвячених пам’яті В. В. Верещагіна;
  • 10 перших місць на всеукраїнських конкурсах.

Арт-проєкти та фотозони ДХШ («Летючий корабель», «Корабель щастя», «Білі вітрила»,  «Сонячна пектораль Скіфії») та щорічні дизайнерські новорічні оформлення школи  («Червоний півень», «Жовтий пес», «Різдвяна ніч», «Лускунчик»)  – яскраве особисте творче обличчя закладу.

Дитяча художня школа запрошує юних художників приєднатись до творчого, сучасного учбового процесу і знайти свою стежинку у світ мистецтва. Професійний викладацький склад закладу неодмінно Вам у цьому допоможе!