Братська могила радянських воїнів (воїнський меморіал)

Братська могила радянських воїнів (воїнський меморіал)
Під час кривавих боїв при звільненні Миколаєва в березні 1944 року від гітлерівських загарбників загинули десятки тисяч солдатів і офіцерів.
На вшанування героїчного подвигу солдатів-визволителів братську могилу на старому міському кладовищі по вулиці Степова, 35 вдячні миколаївці вирішили перетворити на меморіальний комплекс загиблим воїнам.

Його було відкрито 27 березня 1969 року на місці, де в братських могилах поховані більше тисячі двохсот солдатів і офіцерів, полеглих у кривавій битві за звільнення нашого міста. Автори проекту – архітектор І.І.Пейсахіс і скульптор А.А.Коптєв.
Військове поховання складається з чотирьох братських могил, на вершинах яких встановлені кам’яні факели, як символ Вічного вогню. Огорожене поховання гранітним бордюром, на якому розміщені гранітні плити з іменами загиблих воїнів. На вході до меморіального комплексу на постаменті встановлена стела з граніту. Увись піднімається двадцяти трьох метровий обеліск у вигляді тригранного багнета. З боків, на гранях обеліску зображені чеканні фігури Воїна і Скорботної Матері.
У 2003-му – 2009-х роках братська могила була реконструйована та приведена до сучасного вигляду і вдячні миколаївці приходять сюди аби вшанувати пам’ять про героїчних визволителів нашого міста.