Працівники ПК «Корабельний» – активні учасники обласних та міських семінарів-практикумів

Працівники ПК «Корабельний» – активні учасники обласних та міських семінарів-практикумів

 І квартал 2019 року видався досить плідним на заходи навчально-практичного характеру, які організовували та проводили Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, Міський методичний центр та клубної роботи, управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради.

У семінарах-практикумах активну участь взяли керівники творчих колективів і дирекція Миколаївського міського палацу культури «Корабельний».
Так, 26 лютого заступник директора з культурно-масової діяльності ММПК «Корабельний» Максим Коровай став учасником семінару-практикуму зі збереження та популяризації нематеріальної культурної спадщини у мікрорайонах міста Миколаєва, що відбувся у виставковому залі Миколаївського міського палацу культури і мистецтв.
Модератором заходу виступила завідувач відділу з організаційно-методичної  та культурно-просвітницької роботи ММЦ та КР Олена Дьяченко.
Про організацію роботи з документування, збереження та популяризації нематеріальної культурної спадщини розповіли присутнім запрошені фахівці Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи: провідний методист з фольклору та роботи з НКС, кандидат історичних наук, доцент Ганна Божкова, та провідний методист з НКС Світлана Бабуріна. Окрім висвітлення основної теми спікери також проанонсували перший Обласний огляд «Етно-традиція Миколаївщини».
26 березня на базі Миколаївського ЗЗСО №11 відбувся семінар з естрадного танцю, участь у якому загалом взяли понад 60 керівників аматорських хореографічних колективів із різноманітних куточків нашого краю. Серед них – керівник зразкового ансамблю танцю «Водограй» Світлана Чебан.
Ініціатором та організатором майстер-класу виступив провідний методист МОЦНТ та КОР, заступник голови Миколаївського обласного осередку Національної хореографічної спілки Анатолій Кривошей.
Учасники заходу побачили репетиції одного з найкращих хореографічних колективів Миколаївщини — «Ренесансу», а також отримали безліч корисних практичних порад від керівника колективу Ірини Хохолькової.
Семінаристи практично ознайомились із такими темами:
– розвиток слухового сприйняття та координація рухів;
– підвищення художнього рівня і виконавської майстерності на прикладі демі класики, акробатики, джазового танцю та танцю модерн;
– розвиток художнього смаку шляхом залучення дітей до культури естрадного танцю;
– вплив підтримок (в естрадному танці) на фізичний та емоційний стан виконавців.
Цього ж дня з метою надання методичної допомоги та якісної підготовки до Обласного огляду вокальних, фольклорних колективів, хорових груп та окремих виконавців «Материнська пісня» до ПК “Корабельний” завітала провідний методист вокально-хорового жанру МОЦНТ та КОР, заслужений працівник культури України Галина Стрелецька.
Галина Петрівна відвідала репетицію народного вокального ансамблю «Океаночка» (керівник Сергій Реутов). Вона надала дуже змістовні та корисні поради, консультації щодо виконання пісні, яка готується на Обласний огляд «Материнська пісня», що відбудеться 6 квітня 2019 р.
28 березня  за ініціативи провідного методиста з театрального жанру МОЦНТ та КОР, заслуженого працівника культури України Тетяни Скубченко у Центральній міській бібліотеці імені Марка Кропивницького було проведено обласний семінар для режисерів-початківців аматорських театральних колективів сільських та районних закладів культури. Участь у заході взяли понад 50 аматорів з усієї області.
Керівник театру М. О. Троянова Тетяна Герман теж долучилася до цього заходу, отримавши багато цінного досвіду і здобувши чимало нових знань.
Основне завдання семінару — аналіз виступів учасників Обласного конкурсу розмовного жанру «Барви надії-2019» і підготовка до Обласного конкурсу аматорських театрів «Миколаївська Мельпомена».
На цьому підвищення професійної майстерності працівників культури не завершується, адже попереду ще багато різножанрових семінарів, практикумів, конференцій, нарад та методичних засідань.
Дякуємо  організаторам навчальних процесів за якісні і конструктивні заходи, а керівникам колективів бажаємо наснаги в подальшому зростанні над своїми професійними здібностями.