Популяризуємо своє: концертна діяльність вихованців ДМШ № 3 за кордоном

Популяризуємо своє: концертна діяльність вихованців ДМШ № 3 за кордоном

Вже другий місяць, як розпочався новий навчальний рік у закладах естетичного виховання Миколаєва. Проте деякі учні, перебуваючи далеко від батьківщини, активно долучаються до мистецьких проєктів тієї країни, де знайшли прихисток від війни. Так, наприклад, творча активність вихованців Дитячої музичної школи №3 достатньо показова. Серед яскравих виступів варто пригадати наступні.

13 жовтня 2023 року в Ірландії відбувся цікавий культурний захід, присвячений об’єднанню ірландської, української та польської культур. У концерті взяв участь учень 8 класу Юрій Манзюк (викл. Антифеєва І.О.), сім’я скрипалів Косміних. Миколаївці виконувалися твори Л. Ніхауз «Мінор-Мажор», романс Я. Лопатинського «Най цвіти рожі зацвітуть» тощо.

А трохи раніше, у червні 2023 року, Юрій Манзюк взяв участь в урочистостях, присвячених відкриттю виставки «Ірландія очима українських художників», де був присутній посол України в Ірландії.

24 вересня відбувся концерт у німецькому місті Остфільдерн, у програмі якого свою творчість продемонстрував учень 7 класу Лев Сорокін (викл. Антифеєва І.О.). Юний музикант зіграв твір Мирослава Скорика «Мелодія», «Ой у вишневому садку» в обр. О.Саратського і Антифеєвої І.О.

Також протягом 2023 року у латвійському місті Рига викладачка народного відділу, домристка Світлана Соколовська виступила у численних заходах, спрямованих на підтримку України. Серед найбільш показових – XXVII Вселатвійське свято пісні та XVII Свято танцю, що проходять раз у пʼять років у Державному палаці культури «Зіємельблазма». Миколаївська музикантка виступила у складі оркестру народних інструментів «Каданс».

Прославили ДМШ № 3 вихованці закладу і у Канаді. Сім’я Священків у складі п՛ятьох дітей, які всі є учнями чи випускниками школи, опанували струнні (клас викладача Комар Е.М.), духові та ударні інструменти (клас викладача Антифеєвої І.О., Урсула А.В.), представили фортепіанний клас (викладача Грищенко Г.М.). Творча родина, активно долучаючись до місцевих заходів, демонструє високий рівень дистанційної праці і музичної освіти.

Також учасниками закордонної діяльності є учні фортепіанного класу викладачки Галини Григоріївни Фісюн. Це учениця 4 класу Віра Жданова, що наразі проживає у Швейцарії, а також другокласниця Ніколь Крас. У португальському місті Фатіма дівчинка отримала багато дипломів і грамот за участь у міжнародних конкурсах і благодійних концертах, заходах на підтримку ЗСУ.

Дякуємо юним музикантам за активність у популяризації культури рідної України далеко від домівки! Нехай швидше настане час щасливого повернення додому! Разом – до Перемоги!