ПК “Корабельний” переможець І етапу Обласного огляду на кращу презентацію місцевого елементу НКС “Етно-традиції Миколаївщини”

ПК “Корабельний” переможець І етапу Обласного огляду на кращу презентацію місцевого елементу НКС “Етно-традиції Миколаївщини”
25 травня творчий колектив Миколаївського міського палацу культури «Корабельний» (директор Олексій Чебан) спільно з народним вокальним ансамблем «Вітовчани» здобув перемогу в І етапі другого відбіркового туру Обласного огляду на кращу презентацію місцевого елементу нематеріальної культурної спадщини «Етно-традиції Миколаївщини», що відбувся на базі Палацу культури  «Корабельний».
Організатором заходу виступив Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, а його координаторами є методисти ОЦНТ та КОР Світлана Бабуріна та Ганна Божкова.
Заявки на участь у огляді подали:
Вітовський РОМЦ (директор – Наталя Фенік), презентація елементу НКС «Традиції і технології килимової вишивки»;
Матвіївський БК м. Миколаєва (директор – Надія Доценко), презентація елементу НКС «Червонянський борщ: традиції і технологія приготування матвіївського зеленого борщу з бичками»;
Тернівський БК м. Миколаєва (директор – Юлія Любецька), презентація елементу НКС «Сурва: обряд святкування Нового року громадою тернівських болгар»;
Пересадівський СБК Воскресенської ОТГ (директор – Наталя Дяченко-Роставецька), презентація елементу НКС «Лампач»;
ММПК «Корабельний», м. Миколаїв (директор – Олексій Чебан), презентація елементу НКС «Обряд сватання».
Журі, до складу якого увійшли члени Обласної експертної комісії з формування переліку елементів НКС Миколаївської області, визначили найкращих у таких категоріях як: виконавські мистецтва; звичаї, обряди, святкування; усні традиції та форми вираження; традиційні господарські заняття та пов’язані з ними знання, навички, техніки і технології; знання та практики, що стосуються природи та Всесвіту.
За результатами огляду перемогу здобули Матвіївський БК м. Миколаєва (директор – Надія Доценко) та ММПК «Корабельний» (директор – Олексій Чебан).
Дирекція закладу культури висловлює подяку інформаторам за кропітку підготовку та проведення обряду, від яких записано обряд – учасникам народного вокального ансамблю «Вітовчани» Тамарі Зановській, Марії Бондар, Галині Волковій; за вдалу режисерську постановку та обробку – Марині Брояк, головному режисеру ПК «Корабельний» та нині покійному режисеру закладу культури Миколі Брояку; за музичне оформлення, підбір пісень – Василю Стефанюку, керівнику народного вокального ансамблю «Вітовчани»; за дослідження, підготовку документації, створення презентації та захист елементу НКС – заступнику директора з культурно-масової діяльності ММПК «Корабельний» Максиму Короваю; за гарно виготовлені декорації, муляжі, продумане оформлення обряду – технічному працівнику ПК Сергію Попову, художнику палацу культури Миколі Головинському, машиністу сцени Олександру Слісаренку.
Вітаємо усіх учасників і дякуємо кожному за проведену роботу!