Письменниця Галина Запорожченко презентувала ліро-епічну поему «Мазепа»

Письменниця Галина Запорожченко презентувала ліро-епічну поему «Мазепа»
16 листопада в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася презентація нової книги миколаївської авторки Галини Запорожченко «Мазепа». Книга вийшла у 2018 році у видавництві «Іліон».
Ліро-епічна поема присвячена людині-легенді, незламному народному лицареві – гетьманові України Івану Мазепі. У творі читач побачить гетьмана як українського патріота, політика, воїна, полководця, волелюбну і сильну людину, яка нині є взірцем національної гідності й гордості, символом свободи і незалежності. Головний лейтмотив твору – любов до рідної землі, відстоювання, оборона та возвеличення незалежності України. Втілення цієї ідеї відбувається навколо важкої і гострої дилеми, яка постала перед Мазепою: залишитися підданим Петра І і сприяти поневоленню України чи стати союзником Карла ХІІ й заручитися його підтримкою в боротьбі за її унезалежнення.
Галина Запорожченко чітко дотримуючись національного бачення образу Мазепи, розкриває його місце в українській історії. Чи не вперше доля гетьмана Мазепи постає з точки зору жіночого сприйняття. Авторка із чутливістю осмислює особистість, духовний світ та романтику почуттів національного героя.
На зустрічі Галина Запорожченко розповіла про роботу над написанням поеми, про те, як саме виник інтерес до історичної теми, коли прийшло рішення, що потрібно написати саме поему, з чого вона починалася і які рядки були першими.
Привітали авторку з виходом нової книги: заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО Людмила Трубнікова та колеги з МОІППО, голова Миколаївської обласної організації НСПУ Віра Марущак, к. іст. н., науковець, д. пед. н., професор Ганна Онкович, доцент МНУ ім. В.О. Сухомлинського Анатолій Погорєлов, к. іст. н., завідувач музею МНУ ім. В.О. Сухомлинського Олександр Хаєцький, письменниця, лауреат премії ім. М. Аркаса Людмила Чижова, актор, режисер, просвітянин Микола Євтушенко, поет Олександр Мачула, літературознавець Леонід Ржепецький, журналіст Тетяна Даниленко,  художниця і авторка ілюстрацій Світлана Туз. Поділилась своїми особистими враженнями та розповіла як створювалась книга видавчиня Ганна Румянцева.
Особливу святкову атмосферу заходу створили відеоролик «Поезія СонЦя», виставка ілюстрацій до поеми «Мазепа» миколаївської мисткині Світлани Туз та продекламовані уривки з поеми у виконанні колег та друзів Галини Запорожченко.
Приємним подарунком для усіх присутніх став торт від доньки авторки у вигляді Батуринської фортеці.