«PepperFest»: у Миколаєві відбувся етнофестиваль болгарської національної культури

«PepperFest»: у Миколаєві відбувся етнофестиваль болгарської національної культури

12 вересня у Миколаєві пройшов І-й міський етнофестиваль «PepperFest». Захід, який відбувся з нагоди Дня міста, присвячений традиціям національної культури болгар, які більше двохсот років компактно проживають у мікрорайоні Тернівка. Організаторами фесту виступили: управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, Тернівський будинок культури, бібліотека-філія №16 ЦБС для дорослих м. Миколаєва, громадська організація «Тернівське болгарське товариство ім. Івана Вазова». Свято також відбулося за підтримки адміністрації Центрального району ММР та начальника управління молодіжної політики ММР Олександра Рябенка.

На початку заходу учасників і гостей привітав Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, який наголосив, що досить символічним є проведення фестивалю національної культури у Міжнародний день пам’яті жертв фашизму, який щорічно припадає на другу неділю вересня. Мер міста закликав миколаївців бути більш толерантними та уважними до культури людей, які живуть поруч, а також запропонував присутнім вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Упродовж усього фестивалю гості мали можливість відчути неперевершений колорит болгарської культури, скуштувати смачні страви української та болгарської національних кухонь, весело провести час у колі рідних і друзів. На фестивальному екоярмарку кожен бажаючий міг придбати болгарський перець, вирощений на тернівських городах. На інших локаціях були представлені тематичні фотозони, де гості робили незабутні селфі, а також майстер-класи, на яких бажаючі власноруч майстрували емблему свята. Родзинкою заходу став яскравий парад «Baby зеленчуци», в якому взяли участь наймолодші учасники фестивалю.

Гарний настрій присутнім дарували кращі колективи міста й області, а завершило фестивальну програму музичне вітання від заслуженого артиста України Олександра Сичова.

Вдалий старт фестивалю покладено! Нехай він стане яскравою прикрасою культурного життя Миколаєва!